Kürd Halkının, Kürdistan’ın Başı Sağolsun…

Kürd Halkının, Kürdistan’ın Başı Sağolsun…

Ismail Beşikçi

A+A-
Değerli insan, değerli gerilla, değerli peşmerge komutanı Doktor Said’i kaybettik. Kürd halkının, Kürdistan’ın başı sağolsun…

Gönüllü Peşmerge Birliği, Güney Kürdistan’da, peşmerge birlikleri yanında çok önemli bir işleve sahip. Gönüllü peşmergeler bu çabalarını, büyük bir fedakarlıkla ve cefakarlıkla sürdürüyor. Doktor Said’in açtığı bu çığır şüphesiz, daha da gelişerek yaygınlaşarak sürecek kanısındayım. Mazlum Kürdistan’ın, fedakar, cefakar ve hayırlı evladı Doktor Said’in yerinin doldurulacağı açıktır. Çünkü, gönüllü peşmergelerin eğitimi devamlılığı sağlayan bir eğitimdir.

Doktor Said, yaşamaktan, yaşatmaktan söz eden, bunun için mücadele eden, savaşan bir arkadaşımızdı. Kendisiyle birlikte bu mücadeleyi sürdürenler de aynı anlayıştalar. Bundan sonra da mücadelenin bu çerçevede süreceği açıktır.

İŞİD, hiçbir insani, ahlaki ilkesi olmayan, ölmekten, öldürmekten başka hiçbir şey düşünmeyen, Araplar için, Müslümanlar için, planı, programı olmayan,  başkalarının çıkarları için savaşan, bu çerçevede desteklenen, finanse edilen bir örgüt… Cephe savaşı, göğüs göğse savaş, gerilla savaşı vs. yürütmüyor. Bu ilişkilerden, bu durumlardan özenle kaçıyor. Mayınlarla, tuzaklarla, bomba yüklü araçlarla, intihar eylemcileriyle savaş yürütüyor. Bu bakımdan, Selim Çürükkaya’nın çağrısını bir defa daha vurgulamakta yara görüyorum.

“IŞİD klasik savaş yöntemleriyle savaşmıyor. Bomba, bubi tuzakları, uzaktan kumandalı patlayıcılar ile mayınlar döşeyerek kaçıyor. Maalesef Kürdlerin bu konuda uzman sayısı çok eksiktir. Koalisyon ülkeleri de karadan harekata katılmadıkları için mayın temizliğine de katılmıyor. Bu iş sadece Kürdlerin işi değildir. Bu konuda KBY Hükümeti koalisyon güçlerine çağrı yapmalıdır” www.kürdistan-post.eu, 28 Ekim 2016

Doktor Said’i sevgiyle anıyorum. Ailesine, yakınlarına, dava arkadaşlarına sabırlar diliyorum, esenlikler diliyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.