Hüseyin Akıncı

Hüseyin Akıncı

Yazarın Tüm Yazıları >

BİZE ARKANI DÖNÜP GİTME DEMİŞTİM BE FEYYAZ! 

A+A-

Kekê Feyyaz bugün öğlene doğru ebedi istirahata çekilmek için, uğruna bir ömür tükettiğin Ana toprağına dönüyorsun! Gönül isterdi ki, yaşamınla sevda haline getirdiğin Anayurdunla buluşmana tanıklık yapabileyim! Ama ne yazık ki, tanıklık etme şansım yok, çünkü seni bizden alıp götüren bu belanın katı yasakları var! 


Biliyor musun Feyyaz, hani şu insanlığın eliyle insan oğlunun başına bela edilen virüs belası var ya! Farkında mısın Feyyaz, insan oğlunun eliyle yaratılan aşağı yukarı tüm virüs çeşitlerine maruz kalan bir halkın evlatlarıyız ne yazık ki! Hatırlarsın, biz Kürtleri on iki eylül darbesiyle baskı altına alma virüsüne karşı ne badireler atlattık! Hendek belasıyla bir halkın ciğerini nasıl da kemiren kemirgenin virüsüne maruz kaldık! 


Gerçi arada bir de olsa, yok olmamak ve ona buna yem olmadan bir gün fırsat olur kendi doğrularımızla doğru olanla buluşuruz diye anlatırdık birbirimize. İnan ki, Feyyaz sen de ben de ve bir çoğumuzun ömrü virüslere karşı direnmekle geçti. Kürt halkının varlığına musallat olan ırkçılık virüsü, hakkımızı hukukumuzu günü birlik çıkarlara kurban eden siyaset virüsü, bir halkının varlığını amalarla öteleştirme virüsü gibi nice virüsler! 


Biliyor musun Feyyaz, bu belaya yakaladığını duyar duymaz sakın ha sakın pes etme ve bize arkanı dönüp eyvallah deme diye sana mesaj yazdım! Evet yazdım yazmasına, ama inan ki, "haydi eyvallah benden bu kadar" diyeceğine kesinlikle inanmıyordum. Çünkü çok daha katmerli virüslerle ömrünü geçirmiş Feyyaz bu virüsü de başından savacaktır diye kendimi inandırmıştım. 


Kusura bakma be Feyyaz, bir türlü önüne geçemediğimiz olmazlarla kafanı yoruyorum farkındayım! Ama ne olur sende biraz bana hak ver be kardeşim! Evet tükenip bitmiyoruz ama inan ki gün be gün dökülüp eksiliyoruz be Feyyaz. Kadi Muhammed'e saygı duyan, Mustafa Barzani’yi sarmalayan, Leyla Kasım’ı kucaklayan, Seyit Rıza'yı bağrına basan, Şeyh Said'i anabilen kaç kişi kaldık desene bana Feyyaz! Yok sen fırsat buldukça Mezarıma gel biz bize yeter sohbet ederiz diyorsan. Başım gözümle ahdim olsun ki geleceğim be Feyyaz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.