Şeyhmus Özzengin

Şeyhmus Özzengin

Yazarın Tüm Yazıları >

Kurd diyasporası istihbarat servisleri tehdidi altında!

A+A-

Tarihin bilinen iki Devleti Fransa ve İngiltere, Sykes-Picot gizli anlaşması sonucu, Ortadoğu Topraklarını parçaladı, dağıttı. Bu anlaşma sonucu vatanı parçalanan ve bölüştürülen, 100 yıldır devletsizliğe mahkum edilen uluslardan biri de Kurdlerdir. Bu nedenle, bu ulus ulusal davasını yürütürken, Kurdistan'ın  en büyük iki parçasını sömürgeleştiren iki devlet; Türkiye ve İran sürekli bu mücadeleyi terör yöntemleriyle bastırmak istemektedir.

Uluslararası yasaları çiğneyen bu iki devlet terörize yöntemlerle „insanın yaşam hakkına müdahale" etmektedir. Uluslararası sözleşme ve yasaları hiçe sayan bu iki ülke, terör ve suikast yöntemlerini, Kurd ulusal mücadelesini bastırma yöntemi olarak kullaniyor.

Avrupa basınına ve Almanya İstihbarat teşkilatının verdiği bilgilere göre, Türkiye ve İran İstihbarat örgütleri, Avrupa'da „Kurd avı"na çıkmişmişlar. Kurdleri, Kurd kurumlarını, Kurd aydın ve siyaset adamını izleme terorize etme ve sindirmek için yoğun bir istihbarat ağı oluşturmuşlar. Verilen rakamlar korkunç düzeyde ve „skandal" olarak tanımlaniyor.

Sadece Türkiye tarafından Almanya'ya „gönderdigi 6.000 istihbarat elemanı" tesbit edilmiş ve Alman kamuoyuna açıklamiş durumda. Bu gönderilen 6 bin istihbarat elemanının görevi ise:

„buradaki muhalif olan Kürdleri gözetletmesi, suikast ve sindirme" yöntemleri için gönderildiği belirtilerek; „Acikca görüldügü gibi Almanya ortadogunun gizli servislerinin calisma alanina dönüştüğü ve Alman topraklari üzerinde Gizli Servis Faaliyetlerini sürdürmesi  kabul edilemez."(!) denilmektedir.

Türk İstihbarat Teşkilatı'nın faaliyetlerini takip eden ikinci Kurd düşmanı ülke ise İran.

Bildiğimiz gibi, terör ve suikast faaliyetleri kon