Rûpela Nû’dan merhabalar!

Rûpela Nû’dan merhabalar!

Kürdistan özgürlük mücadelesi gazeticiliğinin tüm emek ve ürünlerini sahipleyen bir mirasçısı olarak tanımlıyor.

A+A-

Rûpela Nû yayın yaşamına başladı. Rûpela Nû dijital gazete olarak Kürtçe ve Türkçe yayın yapacak. Sitemiz çağdaş gazete sayfa düzeniyle, modern dizayniyla çok geniş alan ve konuları yönelebilecek bir şekilde hazırlanmıştır. Fotogaleri ve videogalerileriyle fotograf ve video görüntüleri yüklenilebilecektir.

Rûpela Nû, Kürdistan gazetesi, Jîn ve Hawar geleneğinin devamı, Kürdistan özgürlük mücadelesi gazeticiliğinin tüm emek ve ürünlerini sahipleyen bir mirasçısı olarak tanımlıyor.

Rûpela Nû tüm etnisite ve sosyal bileşimleriyle müsülman, hiristiyan, yezidi, yahudi, alevi, şii ve sunnisiyle tüm Kürdistanlıların sesi olacaktır.

Rûpela Nû’nun feneri her zaman ulusal, toplumsal, ekonomik, cinsel, çevre  vb olayları aydınlatacaktır.

Kısa ve öz olarak Rûpela Nû’nun yayın politikasını tanımlarsak;

Yayın İlkelerimiz

1. Rûpela Nû Kürtçe (Kurmanci - Zazaki) ve Türkçe olmak üzere iki dilde yayın yapacaktır.

2. Rûpela Nû, uluslararası basın-yayın ilkeleri çerçevesinde, kişi hak ve hürriyetlerini korumayı esas alan  sorumluluk bilinciyle  hareket eder.

3. Kürdistan ve Kürdistanlıları ilgilendiren tüm konular Rûpela Nû’nun ilgi alanındadır; bu kapsamda bütün haber, yorum, makale vd. fikir ürünlerine yer verir.

4. Rûpela Nû Kürt ve Kürdistan sorununu, bir ülke ve bir millet meselesi olarak görür. Bu konuda taraftır.

5. Rûpela Nû yayınlarında din, dil, etnisite, mezhep, cinsiyet, cinsiyet tercihi, sınıf ve tabakalar arasında ayrım yapmaz.

6. Rûpela Nû kurum ve şahısları küçük düşürme ve hakaretlere yer vermez.

7. Rûpela Nû, her türlü medeni eleştiri ve düşüncenin özgürce ifade edilmesine açık olmakla birilkte, yayın politikasını hiç bir Kurdistani hareket ve gücün düşmanlığı üzerinde inşa etmez.

Rûpela Nû Kürdistan yayın yaşamında yeni bir sayfa açmak istiyor. Tüm aydın, yazar, siyasetçi, gazetecileri, tüm halkımızı Rûpela Nû’ya ses ve güç vermeye, sahiplemeye çağırıyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.