PWK: Diyarbakir Cumhuriyet Başsavciliği, Kürdistan Bayraklarinin partimize geri verilmesine karar verdi

PWK: Diyarbakir Cumhuriyet Başsavciliği, Kürdistan Bayraklarinin partimize geri verilmesine karar verdi

.

A+A-

2022 yılında, Kürdistan Bayrağı Günü vesilesiyle, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler, PAK, PSK, Azadi Hareketi bürolarına bir operasyon düzenlemişti.

Polisin bu  operasyonunda, parti yöneticilerimiz Kürdistan Bayraklarını teslim etmemek için direnmiş olsalar da, polisler kanun dışı bir şekilde, hem Kürdistan Bayraklarına, hem de partimizdeki tüm dökümanlara el koydular. Aynı gün, PSK ve Azadi Hareketi bürolarında da Kürdistan Bayrakları ve dökümanlara polisler el koydular.

Bu operasyondan sonra, PAK, PSK, Azadi Hareketi yöneticileri Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nda ifade vermişlerdi.

Partimizin yöneticileri, başsacılıkta, polisin bu hukuk ve kanun dışı operasyonuna ve Kürdistan Bayraklarına el konulmasına itiraz ettiler. Partimizin yöneticileri Kürdistan Bayrağı’nın yasak olmadığını ve böylesi bir yasağı kabul etmediklerini dile getirdiler.

Bu operasyondan 18 ay sonra, 19.04.2024 günü,  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı bu dosya ile ilgili takipsizlik kararı vererek, Kürdistan Bayrakları partimiz, Kürdistan Yurtseverler Partisi (PWK) yöneticilerine teslim edildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın takipsizlik kararıyla, Kürdistan Bayraklarının partimize resmi olarak teslim edilmesi, Kürdistan Bayrağı’nın yasak olmadığının tescili anlamına gelmektedir.

Türkiye Devleti’nin bugüne kadar almış olduğu bir çok kararı ve kanunlarını defalarca yok saydığı bilinen bir gerçektir. Ama, yine de Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararıyla Kürdistan bayraklarının partimize teslim edilmesi önemli bir kazanımdır.

20.04.2024

Kürdistan Yurtseverler Partisi (PWK) Basın Bürosu

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.