PSK: OHAL Kıyımı Devam Ediyor

PSK: OHAL Kıyımı Devam Ediyor

Onbini aşkın öğretmenin açığa alınıp aileleri ile birlikte mağdur edilmelerini protesto ediyor, duyarlı ve yurtsever çevrelerden birlikte seslerini yükseltmelerini talep ediyoruz.

A+A-

09 Eylül 2016 da PSK-Kürdistan Sosyalist Partisi yayinladiğı bildiride onbini aşkın öğretmenin açığa alınıp aileleri ile birlikte mağdur edilmelerini protesto ediyor, duyarlı ve yurtsever çevrelerden birlikte seslerini yükseltmelerini talep ediyor.

Biliri şöyle

"Demokratik hak ve özgürlüklerin kullanılmasına kısıtlamalar getirildi. Hükümete muhalif sesler “Fetö''cülerle mücadele, “devleti paralel yapıdan temizleme” bahanesiyle susturulmak isteniyor. “Yandaş” olmayan medya üzerindeki baskı ve tutuklanan gazetecilerin sayısı giderek artıyor. Öyle ki yürütülen cadı avı sonucu yapılan haksızlıklar, yaratılan mağduriyet, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı “at izi it izine karıştı” deme noktasına getirdi.

Son olarak demokratik haklarını kullanarak seslerini duyurmak isteyen, bu amaçla eylem yapan onbini aşkın öğretmenin, “bölücü teröre yardım” gerekcesiyle görevden alınması, OHAL’ın amacının sadece devleti paralel yapıdan temizlemek olmadığını, başta Kürdler olmak üzere tüm muhalif sesleri susturmayı da hedeflediğini bir kez daha ortaya koydu.

Öğretmenlere yönelik son operasyonun amacı, korku ve mağduriyet yaratarak, toplumu sindirmek değildir, aynı zamanda öğretmenlerin bağlı oldukları sendikayı da zayıflatıp devre dışı bırakmak, hükümet yanlısı sendikaların yolunu açmaktır.

Onbini aşkın öğretmenin açığa alınıp aileleri ile birlikte mağdur edilmelerini protesto ediyor, duyarlı ve yurtsever çevrelerden birlikte seslerini yükseltmelerini talep ediyoruz.

AK Parti hükümeti bilmelidir ki bu ve benzeri uygulamalar bumerang gibidir, mutlaka birgün döner ve kendilerini de vurur. Bir an önce anti demokratik uygulamalardan vazgeçmelidir. Devletin genlerine işlenmiş anti demokratik zihniyete ve uygulayıcılarına teslim olmak yerine değişim ve toplumun demokratik dönüşüm taleplerine yanıt vermelidir."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.