PAK Genel Başkanı Paris’te Kürt Parti ve Kurumlarını Ziyaret Etti

PAK Genel Başkanı Paris’te Kürt Parti ve Kurumlarını Ziyaret Etti

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik beraberindeki PAK heyeti ile birlikte Paris Kürt Enstitüsü, Kürdistan Bölge Hükümeti Fransa Temsilciliği ve PDK-İran Paris Bürosu’nu ziyaret etti.

A+A-

pak-enstitu_paris.jpgpak-pdki_paris.jpgpdki-pak-paris.jpg

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik beraberindeki PAK heyeti ile birlikte Paris Kürt Enstitüsü, Kürdistan Bölge Hükümeti Fransa Temsilciliği ve PDK-İran Paris Bürosu’nu ziyaret etti.

Mustafa Özçelik , 03.10.2016 tarihinde PAK Fransa Temsilcisi Şeyhmus Dip ile birlikte Paris Kürt Enstitüsü Başkanı sayın Kendal Nezan’ı ziyaret etti.

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, Fransa Temsilciliği’nden Şeymus Dip, Faysal Taşkıran ve Yakup Karademir ile birlikte 04.10.2016 günü Kürdistan Bölge Hükümeti Fransa Temsilcisi sayın Ali Dolamari’yi ziyaret etti.

Kürt parti ve kurumlarına yapılan ziyaretlerin sonuncusu 04.10.2016 günü PDK-İran paris bürosuna gerçekleştirildi. PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, Fransa Temsilciliği’nden Şeymus Dip ve Yakup Karademir’den oluşan PAK heyeti, PDK-İran Yurtdışı Sorumlusu sayın Şaho Hoseyni ve Fransa Sorumlusu sayın Husro Abdulahi tarafından karşılandı.

Ziyaretten dolayı PAK heyetine teşekkürlerini sunan ve Paris Kürt Enstitüsü’nün çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunan sayın Kendal Nezan, Kürdistan’ın dört parçasında yaşanan süreç ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

PAK heyetine sıcak bir ilgi gösteren Kürdistan Bölge Hükümeti Fransa Temsilcisi sayın Ali Dolamari Fransa’da yaptıkları çalışmalar ve Güney Kürdistan’ın genel durumu hakkında geniş bilgilendirmelerde bulundu. Kürdistan Bölge Başkanı sayın Mesud Barzani’nin Fransa ve Bağdat gezilerinin sonuçları hakkında sayın Ali Dolamari’nin vermiş olduğu bilgiler umut vericiydi.

PDK-İran Yurtdışı Sorumlusu sayın Şaho Hoseyni ve Fransa Sorumlusu sayın Husro Abdulahi de dostane bir şekilde PAK heyetini karşıladı.PDK-İran’ın çalışmaları hakkında PAK heyeti’ni bilgilendiren PDK-İran heyeti, Doğu Kürdistan’daki genel durum ve Kürt partileri arasındaki ilişkiler hakkında da görüşlerini dile getirdi.

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik ve PAK heyetinin Fransa’daki Kürt parti ve kurumlarına yapmış oldukları ziyaretler, PAK’ın ilgili kesimlerle ilişkilerinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynadı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.