PAK Gaziantep Şehitleri’nin Taziyesine Katıldı, Batman’da da Gaziantep’teki  Katliamı Protesto Etti

PAK Gaziantep Şehitleri’nin Taziyesine Katıldı, Batman’da da Gaziantep’teki Katliamı Protesto Etti

PAK Gaziantep Şehitleri’nin Taziyesine Katıldı, Batman’da da Gaziantep’teki Katliamı Protesto Etti

A+A-

PAK Gaziantep Şehitleri’nin Taziyesine Katıldı

PAK Genel  Başkan Yardımcısı Nuri Sınır, MYK üyesi  Abdurahman Ecer, Diyarbakır İl Başkanı Hanifi  Turan, Genel Başkan Danışmanı Eyyüp Alacabey ve Kadın Komisyonu üyesi  Zinet  Dinçer PAK’ın  Gaziantep’teki üyeleri ile birlikte, 20.08.2016 gecesi gerçekleşen patlamada şehit olan insanlarımızın taziyesine katıldılar.

PAK heyeti ilk olarak Pervarililer Derneği’nde  devam etmekte olan yasa katıldı. PAK heyeti şehit aileleri tarafından karşılandılar. PAK’ın gelişi anons edildi ve burada PAK Genel  Başkan Yardımcısı Nuri Sınır yaptığı kısa konuşmada katilleri ve arkasındaki güçleri lanetledi; şehit ailelerine ve Kürditan halkına başsağlığı, sabır ve  metanet  diledi. Nuri Sınır ‘’ Devletleşemediğimiz sürece katliam ve jenosidler devam edecektir.Hiç bir güç Kürdistan’ın özgürlüğünü engelleyemeyecektir’’ dedi.

Pervarililer Derneği’ndeki  taziye ziyaretinden sonra  PAK heyeti  Devlet Hastanesi’nde bazı yararlıları ziyaret etti. Yaralı insanlarımızın aileleri tarafından karşılanan PAK heyeti, yaralılara acil şifalar diledi.

Yaralıların ziyaretinden sonra, PAK heyeti  patlamanın olduğu, katliamın gerçekleştiği yeri ziyaret etti. Burada şehitler için saygı duruşunda bulunan heyet, olay yerine karanfiller bıraktı.

PAK  heyetî en son olarak patlamada şehit düşenlerin mezarlarını ziyaret etti. Şehit yakınları tarafından karşılanan PAK heyeti, mezarlıkta bir kez daha qatlîmı lanetledi ve fatiha okudu.

 

PAK Batman’da Gaziantep’teki Katliamı Protesto Etti

PAK Batman İl Teşkilatı 22.08.2016 günü saat 18.00 de Batman Atatürk Parkı önünde, yaptığı basın toplantısıyla Gaziantep’teki katliamı protesto etti.

Eylem, Gaziantep ve tüm Kürdistan şehitleri için yapılan saygı duruşuyla başladı.

Saygı duruşundan sonra, PAK Batman İl Başkanı Aziz Özdemir burada bir basın açıklaması yaptı.Katilleri ve arkasındaki güçleri lanetleyen ve şehit aileleri ile Kürdistan halkına baş sağlığı dileyen Aziz Özdemir şunları söyledi:

‘’Hangi vahşi örgüt ya da güç tarafından yapılmışsa yapılsın; bu katliam Kürt milletine karşı yürütülen soykırım ve katliamlar zincirinin bir devamıdır. Kürt milletinin düşmanlarınca gerçekleştirilen insanlık dışı bir katliamdır.

Bu katliamları gerçekleştirenler Kürdistan halkına şunu söylüyorlar: Ya Kürdistan’ı terk edeceksiniz ya da tüm meşru taleplerinizden vaz geçip teslim olacaksınız; bunu yapmadığınız sürece ölüm ve yıkım yaşamınızın bir parçası olacaktır.

Ama bu insanlık dışı mahlukların unuttukları bir şey vardır: Kürdistan halkı 200 yıldır, tüm vahşet, katliam ve yıkımlara rağmen özgürlük talebinden vazgeçmemiştir, vazgeçmeyecektir. Kürdistan özgürlük mücadelesi hiçbir provakasyon, katliam ve terörist saldırıyla durdurulamayacaktır.Ve Kürdistan mutlaka özgürlüğüne kavuşacaktır.

Bugün Küristani değerleri,ulusal demokratik talepleri yükseltme günüdür. Bugün ulusal, Kürdistani işbirliği, ittifak ve birlikleri oluşturma günüdür’’.

Açıklamanın yapılmasından sonra 5 dakikalık oturma eylemiyle protesto devam edildi ve ardından etkinlik sona erdi.
dilok-taziye6.jpgdilok-taziye1.jpgdilok-taziye2.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.