MTDF: Halkımız İç Savaş Oyununu Bozacaktır

MTDF: Halkımız İç Savaş Oyununu Bozacaktır

Türkiye'de ne zamanki içerde ve dışarıda barışa kardeşliğe yönelik olumlu bir gelişme yaşandığında emperyalist güçler kendi emrinde olan terör örgütlerini harekete geçirip kanlı eylemler gerçekleştiriyor.

A+A-

 

 

 

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Genel Başkanı Mehmet Şerif Öter  ve yönetim kurulu üyeleri Cebrail Bülbül, İbrahim Aydın, Yusuf Taşkın ile Kızıltepe Gazeteciler Cemiyetinden Gazeteci Faraç Çobanoğlu’nun katıldığı heyet Gaziantep Şahinbey İlçesi Beybahçe mahallesinde olayın meydana geldiği noktada basın açıklaması yaparak terör olayını lanetledi. Yapılan açıklamada "Gaziantep'te meydana gelen terör saldırısının hedefi iç savaş çıkartmaktır.” Görüşüne yer verildi.

Aşağıda, MTDF’nin yaptığı açıklamanın metnini sunuyoruz:

“Gaziantep ilimizde meydana gelen menfur terör saldırısını şiddetle lanetliyorum. Düğün gibi özel bir törende, insanların en mutlu olduğu günde, düğünü kana bulayıp, cenaze törenine dönüştürenler insan olamaz.

Türkiye'de ne zamanki içerde ve dışarıda barışa kardeşliğe yönelik olumlu bir gelişme yaşandığında emperyalist güçler kendi emrinde olan terör örgütlerini harekete geçirip kanlı eylemler gerçekleştiriyor. Bu saldırının hedefi Ülkemizin hassas konularından olan etnik, dinsel ve mezhepsel farklılıkları düşmanlığa dönüştürerek, iç savaş çıkartmaktır.

Elazığ, Van, Bitlis saldırılarının akabinde Gaziantep saldırısı peş peşe birlik ve beraberliğimize yapılan saldırılardır. Türkiye’yi kaos ortamına sürükleyip, parçalamak isteyen dış mihraklar amaçlarına ulaşamayacaklardır. Bu saldırılar bizi Türk, Kürt, Arap vb ırklar olarak ayrıştırmaya çalışıyor. Biz bütün diller ve dinler birlik ve beraberlik, bütünlük içinde eşit haklara sahip kardeşçe yaşamak istiyoruz.

Gaziantep’te bütün ırklar kardeşçe yaşamını sürdürmekte. Birlik beraberliğimizi bölmeyi, topluma korku salmayı hedefleyen bu alçak saldırıyı gerçekleştirenler bilsinler ki, bizi biri birimize daha çok yaklaştırıyor ve kenetliyor. Bu kalleş saldırılar, hain pusular, tüm vatandaşlarımızın beraber yaşama kararlılığından, bölünmez bütünlüğünden döndüremeyecektir.

50 Vatandaşımızın yaşamını yitirdiği, 94 yaralının olduğu Gazi şehrimize geçmiş olsun diyor, yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet diliyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Basın açıklaması yapıldığı sıralarda Şahinbey Belediyesine ait itfaiye araçları temizlik çalışmalarını sürdürüyordu. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.