Mardin'de Kayyum skandalı...Belediyenin bütçesinden savcının aracı ve Özel Harekat'ın halı sahası onarıldı!

Mardin'de Kayyum skandalı...Belediyenin bütçesinden savcının aracı ve Özel Harekat'ın halı sahası onarıldı!

Kayyımın yönettiği Mardin Artuklu Belediyesinde açıklanan bazı kararlar dikkat çekici bazı harcamaları ortaya çıkardı.

A+A-

İçişleri Bakanlığı tarafından 13 Aralık 2016 tarihinde kayyım atanan Mardin Artuklu Belediyesinin bu yıl içerisinde gerçekleştirdiği aylık meclis toplantılarında alınan kararların bir kısmı, belediyenin resmi internet sitesine kondu. Belediyeye kayyım olarak atanan İlçe Kaymakamı Şakir Öner Öztürk başkanlığında gerçekleşen ve birçok imar planı değişikliğine gidilen toplantılarda dikkat çekici bazı kararlara imza atıldı.

ÖZEL HAREKATIN HALI SAHA ONARIMI DA ÜSTLENİLDİ

Mayıs ayında düzenlenen toplantıda, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığında kullanılan ve kaza sonucu hasar gören araç ile Mardin Ceza İnfaz Kurumu binasının çevre duvarının onarım talebi kabul edildi.  Kararda, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından talep edilen 47 A 0940 Plaka sayılı araç onarımının ve Mardin Ceza İnfaz Kurumu'nun bina onarımının yapılmasına toplantıya katılan üyelerin oybirliğiyle karar verildi.”denildi.

Aynı toplantıda bir benzer karar da Mardin Özel Harekat Müdürlüğü için alındı. Yine yapılan talep üzerine toplantıda, müdürlüğün bahçesinde bulunan halı sahanın tadilatı için karar alındı. Oy birliğiyle alınan kararda söz konusu tadilat için belediye bütçesinden ne kadar para ayrıldığı ise belirtilmedi.

Her iki karar da, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun “Belediye, belediye meclisinin kararı üzerine yapacağı anlaşmaya uygun olarak görev ve sorumluluk alanlarına giren konularda; B) Mahalli idareler ile merkezi idareye ait asli görev ve hizmetlerin yerine getirilmesi amacıyla gerekli ayni ihtiyaçları karşılayabilir, geçici olarak araç ve personel temin edebilir” maddesine dayandırıldı.

BU İLK DEĞİL!

Bu yılın ilk aylarında yapılan meclis toplantılarında da benzer kararlar alınmıştı. Söz konusu toplantılarda, yol kontrollerinde kullanılmak üzere belediye bütçesinden İlçe Jandarma Komutanlığına tahsis edilmek üzere araç kiralanmış, Emniyet Müdürlüğüne de belediyenin motosikleti 18 aylığına tahsis edilmişti. 

(Evrensel/MA)

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.