Kutlu doğum

Kutlu doğum

- Zira HDP'nin de HüDaPar'ın da kaynağı aynı devlettir ve 2sinin de farklı biçimlerde bekçiliğini yaptıkları tek şey Türk devletinin bekasıdır.

A+A-

Ibrahim Halil Baran

- Bu gün Diyarbekir'de doğumunu kutladıkları peygamberleri Bilal'in karnındaki taşı kaldırdı. Onlar Sur ve Cizre’ye susacak kadar alçaldı.

- Kutlu doğum, putperestler için yeni bir ayindir. Geçmişte de İslam’da hiç olmadığı halde kandiller kutlanmaya başlamıştı.

- Hristiyanlardaki "noel"e karşılık, putperest müslümlar da "mevlid"i icat etti. Şimdikiler de bir Türk fikri olarak "kutlu doğum"u kutluyor.

- Üstelik bütün ritüellerini Hicrî takvime göre yerine getiren Müslümanlar,nedense "Kutlu Doğum"u Miladî takvime göre kutluyor.

- Müslümanların 1400 yılda uyduramadığı "kutlu doğum"u Türk Diyanet İşleri Başkanlığı, 1989'da icat etti.

- Kutlu Doğum teklifini sunan ise Gazi Üniversitesi'nde profesör olan Türkçü düşünür Prof. Süleyman Hayri Bolay'dır.

- İlk 5 yıl Eylül-Ekim, hatta Ağustos ayında kutlanan hafta 1994'ten beri Nisan ayında kutlanıyor. En hararetle kutlayanlar ise köle Kürtler.

- Kayseri, Konya ya da Ankara'da kimsenin kutlamadığı ama Diyarbekir'de yüzbinleri meydanlara toplayan şey nedir?

- Kürdistan'daki kutlamalar devlet tarafından organize edilir. Ürettikleri dini Kürtlere pazarlamak ve ortak alanlar oluşturmayı amaçlıyorlar.

- Bu, Kürtlere ait olmadığı gibi artık siyasal bir kutlamadır. PKK'nin Newroz'u doğallığından koparıp siyasal bir öğeye çevirmesine benzer.
 

- Türk devleti nasıl ki kendi misak-ı millisini getirip Newroz'umuzda alkışlatmışsa Kutlu Doğum'da da kutsanan Türklük dininin ta kendisidir.

- Evet, HDP'nin alandaki Kürdistan bayraklarını istememesi gibi Hüdapar'ın da Kürdistan bayrağını engellemesi tam da bu yüzdendir.

- Zira HDP'nin de HüDaPar'ın da kaynağı aynı devlettir ve 2sinin de farklı biçimlerde bekçiliğini yaptıkları tek şey Türk devletinin bekasıdır.

- Hüdapar'ın bahsettiği hayali "ümmet" ile HDP'nin bahsettiği meçhul "halklar" aynıdır ve Kürdistan'daki zulme sessizdirler.

- Kurtuluş, bizi Türk İslamı ya da Türk Solculuğuna bağlayanlarda değil Kürdistan bağımsızlığını savunanlardadır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.