”Gayri İslami ve gayri ahlaki tutumlar halklar arasında nefret tohumları ekmektedir”

”Gayri İslami ve gayri ahlaki tutumlar halklar arasında nefret tohumları ekmektedir”

”Gayri İslami vegayri ahlaki tutumlar halklar arasında nefret tohumları ekmektedir”

A+A-

Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ) Genel Sekreteri Sıdkı Zilan Ramazan ayı nedeni ile bir mesaj yayınladı: Mesajının satırbaşları şöyle:

Kürdistan'ı egemenlikleri altında bulunduran rejimlerin gayri İslami ve gayri ahlaki tutumları kardeş halklar arasında kin, düşmanlık tohumları ekilmektedir

Kur'an-ı Kerim'in indirildiği ve arınma, nefse, kötü duygulara gem vurulması, fakirlerin, yetimlerin ve muhacirlerin hatırlanması, kendilerine yardım edilmesi gereken bir zaman dilimi olan mübarek Ramazan ayını idrak etmenin sevincini yaşamalıyız.

Kürdistan ve İslam alemi, Kur'an, Sünnet ve cemaat-ittifak ruhundan uzaklaştığından dolayı; bugün kardeş kanı akıtılmakta, insanlara adaletle muamele edilmemekte, emeğe ve adil paylaşıma özen gösterilmemektedir. 

Bilhassa Kürdistan'ı siyasi egemenlikleri altında bulunduran rejimlerin gayri İslami ve gayri ahlaki tutumları nedeniyle de kardeş halklar arasında kin, düşmanlık tohumları ekilmektedir. 

Kürdistan'ın Güneyi ve Rojava'da; bazı İslam ülkelerinin de desteğiyle DAİŞ ve diğer grupların doğrudan saldırıları, Kuzey'de 'şiddetle mücadele' ve 'kamu güvenliği' perdesi altında sergilenen ve yıkıma sebep olan dolaylı saldırılarla karşı karşıyayız. 

Bu hassas süreçte; ellerin tetikten çekilmesi, özünde adalet, özgürlük ve hak talebi olan Kürdistan meselesinin çözüme kavuşması için; halkımızın ittifakta buluşması, siyasi aktörleri de buna zorlaması gerektiği izaha muhtaç değildir. 
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.