Veysel Çamlıbel

Veysel Çamlıbel

Yazarın Tüm Yazıları >

ELİNİ ÇABUK TUT HDP BİRLİK İÇİN DİYARBAKIR’A!...

A+A-

SELAHATTİN DEMİRTAŞ’I ADAY GÖSTERMEYLE İSABETLİ, ÖNEMLİ BİR KARAR VEREN HDP, OLAĞANÜSTÜ HAL KOŞULLARINDA YAPILACAK BASKIN BİR SEÇİMDEKİ AĞIR SORUMLULUĞUNU GÖRMELİ, ELİNİ ÇABUK TUTMALI, KOLLARI SIVAMALI, ENERJİYE DÖNÜŞMEYİ BEKLEYEN KÜRT HALKIN POTANSİYEL ENERJİ İMKANLARINI HAREKETE GEÇİRMEYE AKTİF KATKI KOYMALIDIR….

 

TÜRKİYE’DE DEMOKRASİ İÇİN MÜCADELENİN AĞIR YÜKÜNÜN, TAŞIYICI KOLONLARININ KÜRTLERİN OMUZLARINDA OLDUĞU, HDP’NİN AÇIK MÜCADELE ZEMİNİNDE BU YÜKÜ TAŞIYAN BAŞLICA PARTİ OLDUĞU BİLİNEN BİR REALİTEDİR. TÜRK HALKI’NIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNUN KENDİSİNİ BİR ‘’ KÜRT PARİSİ ‘’ OLARAK GÖRÜRKEN, HDP İSE KENDİSİNİ, TÜRKLERİN VE KÜRTLERİN PARTİSİ, BÜTÜN EZİLEN / ÖTELENEN KİMLİKLERİN ORTAK PARTİSİ OLARAK TANIMLAMAKTADIR. GERÇEKÇİ BULALIM BULMAYALIM, BU ANLAYIŞLA DA SİYASAL KONUMUNU ‘’ TÜRKİYE PARTİSİ ‘’ OLARAK İFADE ETMEKTEDİR. TÜRKİYE’DE DEMOKRASİ İMKANLARININ OLDUĞUNA İNANMAKTA, KÜRT MESELESİ DAHİL TÜM MESELELERİN TÜRKİYE’NİN DEMOKRATİKLEŞTİRİLMESİ İLE ÇÖZÜLECEĞİNİ ÖNGÖRMEKTEDİR.

 

HDP’ DEN FARKLI, ADI DA ‘’ DEMOKRATİK BÖLGELER PARTİSİ ‘’ OLAN DBP, NE GARİPTİR Kİ BUNCA ZAMANDIR OLMASI GEREKEN YERDE GÖRÜLMEDİ, ADI GİBİ NE DEMOKRATİK OLDU, NE DE BÖLGENİN PARTİSİ OLMAK İSTEMEDİ.. AKSİNE, KÜRT HALKININ ÖZGÜRLÜKÇÜ, EŞİTLİKÇİ TALEPLERİNE KARŞI DAİMA MESAFELİ DURDU. KÜRT HALKININ BİRLİK İHTİYACI VE TALEPLERİ, BÖYLESİ BİR MİSYONU YÜKLENMEK ASLINDA ONUN BAŞLICA İŞİ OLMALIYDI. BU OLMAYINCA, ‘’ TÜRKİYE PARTİSİ ‘’ KONUMUNDAKİ HDP, ŞU SIKINTILI SEÇİM ORTAMINDA KÜRT HALK’NIN EN GENİŞ BİRLİĞİNE VE TEMSİLİYETİNE KATKI KOYMAK, BİRLİKÇİ ORTAK SEÇİM TAVRINI BELİRLEMEYE ÖN AYAK OLMAK GİBİ ACİL VE ÖNEMLİ BİR SORUMLULUĞU YÜKLENMEK DURUMUNDA KALDI…

 

** ŞU ZOR ŞARTLARDA, ‘’ CUMHUR İTTİFAKI ‘’ TARAFINDA DÜŞMAN GÖRÜLEN, İKİ AYAĞI BİR PAPUCA SOKULAN, ‘’ HAYIR CEPHESİ ‘’ TARAFINDAN DA İTİLİP – ÖTELENEN HDP, ZOR BİR GÖREVİ KAVRAYIP ÜSTLENEBİLİRSE; DİYARBAKIR EKSENLİ GENİŞ BİR TABANA OTURACAK BİRLEŞİK KÜRT SİYASAL DURUŞUNA ELİNİ UZATABİLİRSE, BU AÇILIM HEM HDP’Yİ BARAJI AŞMAK VE BENZER SIKINTILARINDAN, KUŞATILMIŞLIKTAN ÇIKARACAK, DİĞER YANDAN KÜRT HALKINDAKİ BİRLİKÇİ POLİTİKALARA DAHA BÜYÜK BİR İLGİ VE CANLILIK, ÖNEMLİ BİR İÇERİK VE İVME KAZANDIRACAKTIR.

 

YARATILACAK BU KÜRTLER ARASI OLUMLU İKLİM, BİRLİKÇİ – DAYANIŞMMACI DURUM, BARAJIN GÖVDESİ ARDINDA BİRİKTİRİLEN SU KÜTLESİ GİBİ BİR İŞLEV GÖRECEK; GELECEK YIL YAPILACAK YEREL YÖNETİM SEÇİMLERİNDE İNSANLARIN KENDİ KÖY VE MAHALLELERİNİ, İLÇE VE ŞEHİRLERİNİ DAHA DA BİR SAHİPLENMELERİNİ MÜMKÜN KILACAK, YERELİN YANINDA GENEL SİYASİ MÜCADELEYE KATILIM ŞEVKİNİ KAMÇILAYACAK, HALKIN ÖZ GÜVENİNİ TOPARLAMASINA, DAHA DA YÜKSELTMESİNE KATKI KOYMUŞ OLACAKTIR.

 

** KÜRT HALKININ, ADALET, ÖZGÜRLÜK, ÖZGÜRLÜKTE EŞİTLİK İÇİN KULLANILAMAYAN POTANSİYELLERİNİ AÇIĞA ÇIKARIP – HAREKETE GEÇİRMEK BİLELİM Kİ HİÇ KİMSEYE BİR TEHDİD DEĞİLDİR. AKSİNE GERÇEK BİR DEMOKRATİK GELİŞME İÇİN, EŞİTLİK ÖLÇÜLERİYLE MESELELERİ DEMOKRASİ İÇİNDE ÇÖZEBİLMEK İÇİN, ONDAN DA ÖTEYE HALKLARIN GÖNÜLLÜ BİR BİRLİK ÇERÇEVESİNDE YAŞAMA FIRSAT VE İMKANLARINI ORTAYA ÇIKARABİLMEK İÇİN ÖNEMLİ BİR ŞANSTIR….

 

KÜRT HALKININ ÖZGÜRLÜKÇÜ, EŞİTLİKÇİ MÜCADELE POTANSİYELLERİ, HENÜZ TOPLUMSAL VE SİYASAL ENERJİYE DÖNÜŞTÜRÜLEMEDİ.. KÜRT HALKININ, TÜRKİYE’DE DEMOKRASİNİN SAVUNULMASI İÇİNDEKİ KONUMUNU GÜÇLENDİRMEK, YÜZÜNÜ BAĞIMSIZ BİR GÜÇ OLMAYA YÖNELTMEK BÜYÜK BİR ÖNEM TAŞIMAKTADIR. KÜRT HALKININ VARLIĞI VE HAK HUKUK - MÜCADELESİ TÜRKİYE SİYASAL YAŞAMINDA ARTIK BELİRLEYİCİ, KİLİT BİR KONUMA YÜKSELMİŞTİR…

 

BU SEÇİMLER HERHANGİ BİR SEÇİM DEĞİLDİR. YAŞAMSAL KARAR VERMEYİ GEREKTİREN BU SEÇİM ARİFESİNDE, HDP GERÇEKLERİ, GEREKENLERİ GÖRMELİ, SORUMLULUK YÜKLENMELİ, KÜRT HALKININ BİRLİK VE EN GENİŞ TEMSİLİYET ÇABALARINA ANA SİYASAL AKIM OLMASI SIFATIYLA EL ATMALI, KATKI KOYMALIDIR.

 

HDP DİYARBAKIR’A!..

 

HALKIN BİRLİĞİ VE TEMSİLİYETİ YOLUNDA BİR ADIM ATMAYA…

 

HALKIN SAKLI DURAN SİHİRLİ GÜCÜNÜ ORTAYA ÇIKARMAYA…

 

ALLAH MAZLUMLARA AKIL VE FERASET NASİP ETSİN…

 

ALLAH, MAZLUMLARI, ZALİMLER KARŞISINDA UTANDIRMASIN…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.