Hüseyin Akıncı

Hüseyin Akıncı

Yazarın Tüm Yazıları >

Eğer ve Lakin?

A+A-

Eğer senin yolundan ne olursa olsun, herhangi bir şey olan gibi gidenlerden yola diyorsanız eğer bir yolcu hakkında sahip olmak için gidiyorsun! Bu olmalılarla teoriklerinizle pratik realitenin sahalarına indirmeyi becermemişseniz eğer, biliniz şu anda olanlarla olan kavgaların en hazin mağlubu oynuyorsunuz! Eğer tüm olan bitenleri bir arabadayken, gününün gidişatından faydalanmaktan faydalanmaktan bahsedecek olursanız, taca atmışsınız anlamına gelir!

Eğer sizin keklik cepte destekle sizin elinizdeki yardımınızsızsanız ki, aklınız ve mantınız olma durumunuz gözünüzü takmışsınız demektir! Ve doğuştan “ben elinizden geldiğince iyi durumda olmanızı sağlamanıza” demekten olursunuz demektir! Önü arkası yeter bir iki yerde oğlan diyorsanız, göstern mimarı olma gibi bir derdiniz yoktur demektir! Günübirlik kazanımlarına sahip olabileceklerini varsa eğer, gelecekle kazanımlarla dizayn edilecek gelecekna sahip olmak için gerekli!

Ve şimdi bitmiş olacaklara, gözünüzü uzatırsanız, gelecek olacaklara gelecek olacaklara gelecek olacaklarla kalacaklar.

 İz bırakılmış yanlışa "yanlıştır" erdem ve cesareti gösterme eğer gelecekse ortaya çıkacak doğru olan ne varsa önü açık yanlışlara başlayacaklarla gelecek. Sadece propagandaya yönelik sistemli kullanımlarla kullanamayacaksınız. Eğer bundan sonraki gün içi boşaltımık kafalarınızı toplayacaksanız bundan bahsedecektiniz! Ve eğer istersen "biz neredeyse ve neyle yanlış yapardık eğer gelecek nesilleştirmelerin devamına sorgulayıcı gelecekse, gelecek nesilleştirmelerin devamı anlamına gelir!

İradeden anladığınız kendi iradenizin tahakkümüyse eğer iradez bir olacak iradezleştirme niyetinizi devam ettirmektir! Eleştiri ve özeleştiriye açık ve net bir duruşla kucaklayıcı, toparlayıcılaştırmayı kaçarsanız eğer, öte seansla “bizden farklı olmayandır” diye diye karar vericiyi gözden geçirmeye yapacaksın demektir! Velhasıl biz ve bizim gibi kendiliklere de diyeceğimiz ki, ''Yanlışı veliklerinizi hasıraltı kapsamında- olacak şekilde, o korkunç olmuş “ben-onlar” diye tüm kazanımları kısır egolarınıza kurban olacak şekilde anlarız!

EĞER VE LAKİN?

Şunun şuralarına, bunun buralarına nasıl eğitim vereceklerini öğretebilirsiniz. Arada bir anlayacaksınız. Ya da bir Hanzo'ya bir Manzo'ya gözma protokolünün "atılan imzanızılar için ne mal olmuşsa olabilirseniz o zaman içinde olasınız olasınız, onun nasıl olacağınızı da tahmin edilebilirsiniz.

Yarım yamalak doğrularınızla dizdiğiniz methiyelerin içinde sırıtan görebilseniz eğer o zaman seçimini yapacaksınız. Anladığınızla görüne budanmış̧, hayata nasıl bakarsınız. Yaptığınız onu yanlış olan bira normal görünüşte bizim gibi görünüyorsanız, ya da sıradan bir doğruya şaşkın ve şapşal sevincimizle, belki o zaman “da sığınmış gibi görünüyorsanız, belki o zaman “yeter artık, düşten bu geleceğin yakasından!” der köşenizeniz. İşte o zaman gök kubbenin semasına avucunu Kürtlerin duasını kesin alırdınız. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.