Dr. Abdurahman Qasimlo Kahraman Pêşmergenin Mücadelesinde Yaşıyor

Dr. Abdurahman Qasimlo Kahraman Pêşmergenin Mücadelesinde Yaşıyor

Engin tecrübesiyle değerli bir lider olan Dr. Abdurahman Qasimlo sadece PDKİ için değil; tüm dünya Kurtleri ve Kürdistanlılar için büyük bir kayıptır.

A+A-

Dr. Abdurahman Qasimlo Kahraman Pêşmergenin Mücadelesinde Yaşıyor

PDKİ(Kürdistan Demokrat Partisi-İran) Genel  Sekreteri Dr. Abdurahman Qasimlo 13.07.1989 tarihinde, Avusturya’nın başkenti Viyana’da  PDKİ Yurtdışı Temsilcisi Ebdulla Qadirizade ve Güney Kürdistanlı  Dr.Fazıl Resul  ile birlikte İran rejiminin istihbarat elemanları tarafından bir otel odasında katledildiler.

Dr. Abdurahman Qasimlo Kürdistan sorununun görüşmeler yoluyla çözümlenebilmesi için İran Devleti ile diyalog içindeydi.Bu diyalog sürecinin bir parçası olarak Viyana’da İran İslam Cumhuriyeti’nin temsilcileriyle görüşme halindeyken, arkadaşlarıyla birlikte İran Devleti’nin istihbarat örgütü ajanlarınca  katledildiler.

Ne yazık ki eldeki bir çok belge ve görgü tanığına ragmen, bugüne kadar bu olayın failleri ve planlayıcıları hakkında herhangi bir dava Avusturya Devleti  tarafından açılmamıştır.

Dr. Abdurahman Qasimlo yurtsever  bir siyasetçi, saygın bir diplomat ve aydındı.

Engin  tecrübesiyle  değerli  bir lider olan  Dr. Abdurahman Qasimlo sadece PDKİ için değil; tüm dünya Kurtleri ve Kürdistanlılar için büyük bir kayıptır.

İran rejimi, Qazi Muhamed, Dr. Abdurahman Qasimlo ve Dr. Sadiq Şerefkendi’nin katledilmesinden  önce de sonra da sayısız komplo ve katliamlarla Doğu Kürdistan’da halkımızın özgürlük mücadelesini boğmaya  çalışmıştır. Ama hiç bir komplo ve katliam, halkımızın özgürlük mücadelesini durduramamıştır.

Kürdistan Cumhuriyeti  Cumhurbaşkanı Qazi Muhamed’in, ölümsüz lider Mola Mustafa Barzani’ye teslim ettiği bayrak, bugün kahraman pêşmergelerin elinde, Mahabad’da, Kirmanşah’da ve Doğu Kürdistan’ın dört bir yanında dalgalanmaktadır.

Dr. Abdurahman Qasimlo ve tüm şehitlerimiz, Kürdistan’ın dört parçasında da kahraman savaşçıların, özgürlük davası emektarlarının  mücadelesinde ölümsüzleşmektedirler.

Katledilişlerinin 27. Yıldönümünde, Dr. Abdurahman Qasimlo ve arkadaşlarını saygıyla anıyor, bu münasebetle İran rejimini bir kez daha lanetliyoruz. 13.07.2016

PAK Basın ve İletişim Bürosu

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.