Birlikte başarmak!!!

Birlikte başarmak!!!

Dara Ersönmez

A+A-

Bizler işbirliği ruhu içinde sorunları ele almalı, çözmeli ve kolektif dayanışlık anlayışıyla  gelişen, ortaya çıkan gelişmelere ve karşılaştığımız sorunları koşulların kapsamı icinde analiz ederek, müdahale gücünü biliktelikte göstermeliyiz.

Halkımıza dayatılan kirli  savaş, Kürdistan da hızla uygulanan gizli planlar, ülkemizin demografisini değiştirmek kendilerine itiat edecek toplulukları yerleştirip, Kürdistanı insansızlaştırmaktır.  Halkımızın  bu savaşta kazanımı olmayacağı ve hep kaybedeceği aşikardır.

Var olan mevcut sorunlarımızın çözümü için, ele geçen fırsatları kaçırmamalı ve özeliklede sürece başarılı hamleler ile müdahale etmeliyiz. İşte bu nedenlerden dolayı, Kürt toplumunun bireyleri olarak geç kalmış değiliz.

Bireysel güçlerimizi örgütselik ile güçlendirerek, birlikte başarmak ve ülkemizi özgürleştirmek için, tehlikeye atılmadıkça, bütün zorluklara göğüs germedikçe, özgür ve bağımsız olmamız mümkün değildir.

Değişim ve dönüşüm ortamında ipin ucunu tutarak, sürecin tam anlamıyla gerektirdiği gibi örgütlü haraket etmek can alıcı görevlerden biridir artık. Bu bağlamda mücadele sanatını geliştirmek için, mücadele için de aktiv bir biçimde yer almak gerekir.. Bireylerin oynayacağı rol, birliktelikte hareket etmenin başkalarına itiat edecekleri değil,  bir şeyler yaparken ya da bir şeyi tasarlarken var olan hayal gücümüzü ve becerikliliğimize inanıp, emin olduğumuz idealler için kullanmayı başardığımız an, var olan mevcut engelleri rahatlıkla aşabiliriz, özgür beyinlerle şartların dayattığı mücadele biçimini benimsemeliyiz...

Tarih buyunca Kürt harekati gayret serf etmeksizin, hep dar gurupçu anlayışı ön planda tutarak hareket etmiştir. Tarihimizden ders çıkararak, yeni bir ahlak ve yeni bir politik kültür anlayışı ile kişisel ve gurupsal çıkarlarımızı fedekarca halkın genel çıkarlarına tabi tutmalıyız. Kendimizi halkın gereksinimlerine uyarlayarak, hiç bir kişisel ve gurupsal çıkar gözetmeksizin birlikte hareket etmeliyiz.

Başarınin sırrı burada yatmaktadır.  Kürdistan'ın kan ağladığı bir dönemde bağımsız kalmak bizim için büyük bir lükstür. Kürdistani kadroların hızla örgütlenip, sürecin izleyicileri, yorumcuları durumundan çıkıp, bizzat muhalefeti örgütleyecek belirleyici ögeleri olmalılar.
Birleşmek, birliği sürdürmek ve birlikte çalışmayı başararak önümüzdeki bütün engeleri aşabilmeliyiz.

Sonuç olarak ya sesizliği tercih edeceğiz ya da bireyciliğimizi bir partiyle bütünleştirerek, Kürdistan ve Kürd halkının çıkarlarını ön planda tutan diğer partilerle bir çatı altında birleşmenin ön ayağı olmalıyız.

Kürdistan daki dağınıklılık, kürd kadrolarının sürece örgütlü müdahale etmesinin çok ciddi bir çağrışımıdır.

Bu anlamda ben birey olarak sesizliği değil. Kendimi Partiya Azadiya Kürdistan ( PAK ) ile mücadele ortaklığını tercih ettim..

Saygılar

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.