Diyar Budak

Diyar Budak

Yazarın Tüm Yazıları >

Viva viva KÜRDISTAN

A+A-

Yenilseler de savaşın kazananları PYD VE EFRİN ’DE Kİ KÜRD halkıdır. Efrin sana zafer yakışır!

Efrin: Piran, Ağıri, Dersim, Mahabad,ve Kobani sana selama durur.

O daha 18 yaşına yeni ayak başmış gençliklerini yaşamamış, kızlarımız ve oğullarımız, sömürgecileri gözlerinden vuran sizin bu bükülmezliğinize kurban. Cesaret ve yiğitliğinize hayranım. Karşınıza çıkmaya cesaret edemeyip, bayılan çapulcular düğüne geldiklerini söylemektedirler. Keşke sizin kadar genç ve yanınızda olsaydım. Sizin yanınızda olmadığıma utanıyorum! Ve size gelen kurşuna, kendi canımı siper edebilseydim. İnsana böyle bir günde ölüm yakışır. Böyle bir günde ölmek özlemdir. Asla bir savaş çığırtkanlığı değildir. Çapulcular geberdikçe insanlık kazanıyor ey Efrin.

Barbarlara duyduğum 100 yıllık bir nefret… Nefret… Ve kin! Ey yeryüzünde zerresi kalmamış insanlık! Ey demokrasi şampiyonları Ey hypocrite! (İkiyüzlülük) BM, ABD, Avrupa, koca Lenin’in ülkesi sizden UTANIYORUM. UTANIN! Utanmak insani bir haldir. ​Türkler kendi coğrafyasında 1,5 million Ermeni’yi kesip jenoside tabi tutup, soylarını kurutmadılar mı? Rumları ve birçok diğer halkları öldürmüş denizlere dökmüş bir ırkın mensupları olduklarını övünerek anlatmıyorlar mı?

Türk devleti utanma duygusunu çoktan yitirmiştir. Giderek Türk halkıda Tc devletinin duygularını almakta, giderek daha ırkçı bir konuma doğru gitmektedir. Şehit babası oğlunun cenazesinde” utanmasam göbek dansı atacağım demesi bu halkın geldigi barbarlık düzeyini göstermektedir. Bu mental hastalık taşıyan Türk toplumu da devletinin kürde yaptıklariyla övünç duyuyor ve destekliyor.

Efrinde sivillerimiz öldürülüyor,evlerimiz yıkılıyor,zeytin ağaçlarımız yakılıyor, börü böcek imha ediliyor, çocuklarımız katlediliyor,şanslı olanlar yetim bırakılıyorlar. Tc sivil insanlarımızı katlediyor. Öldürürlen siviller kadın elbisesi giyinmiş YPG liler olduğunu söyleme ahlaksızlığında bulunmaktadırlar. Oysa dünya Tc devletini İŞİD çetelerine kadın elbisesi giydirip kaçırdıkları suçlamasını yöneltimektedirler. ​Bir zeytin kasabası olan Efrin ’de bir aydan fazladır kan dökmeye devam etmektedirler.

Siz halen TC devletine, “terör kaygılarınızı “anladığınızı söylemektesiniz. Bu ne ikiyüzlülük! Bazen Tc devletinden daha ahlaksız görünmektesiniz. Çıkarlarınız olunca Kürt çocuklarının kanı sizin için hiç bir değeri yoktur. Sizden utanılır. TC DEVLETİ ABD’DEN NE İSTİYOR? ​Tc’nin ABD ve Avrupa’dan ne istediği oldukça net ve açıktır. Ancak ABD’nin Tc’den istedikleri 1000 dereden su getirmedir. Radyo programındaki şarkı isteklerindeki gibi, tanıdığına sürpriz yapmak üzere hazırlanmış bir program!

Amerika Dışişleri Bakanlığı Tillerson Türk yetkililerle görüşmesine iki gün kala ABD Elçiliği’nin bulunduğu sokağın adı “zeytin dalı “diye değiştirildi. Bu Amerika’ya “yola gelmezsen sana da operasyon yaparız” demek anlamına gelen bir şaka mi? Tc devleti güçlünün karşısında hep döner. Ey Rusya, İran, Irak, İsrail, Esad diye efelendi ama döndü. Şimdi de ABD ye aynı U dönüşü olacak! Türk tarafın Amerikadan taleplerinin özcesi şu kapsamdadır; “Rojava ’dan çekil, Kürdü öldürmemize ses çıkarma. Bölgeyi bize terk et.

İsrail’in güvenliği seni ilgilendirmez. Bana dokunma, Irak’ın iç işlerine karışma. Sen dediklerimizi yapmazsan eski düşmanımız ve yeni partner, Ruslar hazır beklemektedirler. “Tercih senin ya ben ya Kürtler.oldukça açık ve anlaşılır bir dil. Masadaki tonaja göre,uysallaşır, hatta masada olanlar Mevlana felsefesini iyi bilenlerden olacak. Bizem bu taleplerimizi kabul etmezseniz, Rus partnerimiz hazır beklemektedirler. ​Eski bilinen adıyla SSCBnin yıkılıp Rus cumhuriyetinin kurulmasında,yani sosyalizmin yıkılmasında muz ve çikolataya duyulan Rus açlığının da etkisinin olduğu da söylenmekteydi. Yani Ruslar rüşvetçi, acımasız satıcı bir ülke olarak biliniyordu. Öyle ki eskiden bir söylem vardı.” Amerika ölürse özgürlük ölür. Ruslar ölürse rüşvet ve yağma ölür. Fransız ölürse insani değerler kaybolur, ölür. Türkler ölürse insanlık kazanır.” şeklinde. ​Bir dönem, Lenin, Stalin, Troçki vslerin hayatını Şeyh Said ve Seyit Rıza’nın hayatında daha iyi bilmekteydik. Sosyalizm, proletarya, Bolşevik devrimi, hepiniz Efrin’de ölen Kürdün kanı etmezmişsiniz.

Yazık ömür geçtikten sonra anladık. Pişmanım hem de çok, güzel ülkem Kürdistan. Geçen yıllardan kalan borçlarımızı sana, ödemeye çalışıyoruz, ömür yeterse eğer! ​Mazlum Doğan’ın mezar taşıma yazılsın dediği veciz aklıma gelmektedir; “Ülkem sana borçluyum.”.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar