Hüsamettin Turan

Hüsamettin Turan

Yazarın Tüm Yazıları >

Vatanım, KÜRDİSTAN

A+A-

Sesli bir savaşın gölgesi altında...ve hatta savaşta. 

Günümüzde terör savaşları olarak da adlandırılan,bombalı ve intihar saldırılar devrin en şaşalı dönemini yaşıyor.

Bu ihaanet, bir tek kişinin beynini yıkayarak bile bir ülkeyi yok edebilecek kadar önemli.
Dış ve iç güçler tarafından asırlarca zayıflatılmak istenen, ama bir şekilde güç yetirilemeyen bu topraklar soluk soluğa savaşların yapıldığı sıcak çarpışmalardan artık çok uzak değil tam da ortasında artık. 

İki yüz yıllık yaşlı bu çınar ağacı gerçekleri bildiği halde kıpır dayamamanın acısı içinde; yaşlı,üzgün,mahzun duruyor sevgili ülkem. 

Çünkü istenildiği gibi yönlendirilen bir halk kolayca etki altına alınmış bir medya ile ülkemiz vakit kaybetmeye devam ediyor.

İşte duyarlı kişilikler,farkında olup cephe alanlar ve farkında olmayıp fanatık olanlar diye ikiye ayrılıyor.

Tıpkı bir kedinin fare ile oynadığı gibi ülkemizle oynandığının görüldüğü halde sorumlu kişiler seyirci kalmayı kimisi oyuna devam etmeyi tercih ediyor.

Bir kaç duyarlı aydın kişiliklerin doğruyu söyleme çabaları,gerçek vatanseverler medya ve güç dengeleri tarafından puslu bir havada daha doğmadan hemencecik bastırılıyor.mahkum ediliyor Buna hiç kimse dur demiyor,nedense diyemiyor sesini çıkartamıyor. 

Koskoca buna ses çıkaran,itiraz eden siyasetçi,aydın,yazar fanatik bazı kişiler tarafında feci şekilde tartaklanıyor dövülüyor utanc verecek muamelere maruz kalıyor.Halkımız her gün ölüyor, ve kimse ses çıkarmasın diye adına şehit deniliyor. 

Yapılan bu savaşta,ayakta kalan kim olacak bakalım? 

Daha kaç masum insanın kalbinin ortasına bomba koyulacak bakalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar