Terör halkların iradesini esir alamaz

Terör halkların iradesini esir alamaz

Halkımız, halklarımız bu belayı da er geç defedecek, IŞİD denilen vebayı tarihin çöplüğüne gönderecektir.

A+A-

HAK-PAR: Gaziantep’te kına gecesini kana bulayan teröristleri nefretle kınıyor, lanetliyoruz.

Terör bu kez Gaziantep’te bir düğünü hedef aldı. Bu iğrenç, insanlık dışı terör eyleminde aralarında çocukların da bulunduğu 30 kişi yaşamını yitirdi, 94 kişi yaralandı.

Bu provokasyon amaçlı bir katliamdır.

Kürdistan’ın farklı illerinde süren kirli savaştan kaçan Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı mahallede, tamamen sivilleri hedef alan terör eylemini gerçekleştirilenler ve eylemcilerin arkasındaki güçler her türlü laneti hak eden insanlık düşmanlarıdır.

Sadece öldürmek, daha çok öldürmek amacıyla bir düğünde toplanan masum insanlara saldıran bu karanlık, barbar, vahşi örgütlenmelerin üzerine en sert biçimde gidilmeli, bu pis, kanlı bataklık bir an önce kurutulmalıdır.

20.08.2016 tarihinde dar bir sokakta gerçekleşen kına gecesini kana bulayan teröristleri nefretle kınıyor, lanetliyoruz. Yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet yaralılara baş sağlığı diliyoruz
21.08.2016

HAK-PAR
Basın Bürosu


PSK: Terör halkların iradesini esir alamaz

Terör bu kez Antep’te can aldı. Antep’te bir Kürt düğününe yapılan alçakça saldırıda ilk belirlemelere göre 50’den fazla masum insan yaşamını yitirdi, yüzlercesi de yaralandı. Bu saldırının gerisinde IŞİD denilen aşağılık örgütün olduğuna şüphe yok.

Bir süredir Türkiye’deki saldırılarına ara veren vahşi terör güruhu, Kürdistan’ın Güney ve Güney Batısında peş peşe aldığı darbelerin öfkesini savunmasız sivil halktan çıkartmanın peşinde. Yaşam ve etkinlik alanı her geçen gün daralan bu çirkef çete, Antep saldırısıyla ne denli aşağılık ve insanlık düşmanı bir örgüt olduğunu bir kez daha ortaya koydu.


Antep saldırısının bir nedeni de etnik çatışmalara yol açarak halklarımızı birbirine boğazlatmaktır. Oluşacak bir kaos ortamında kirli hesaplarını daha rahat hayata geçirebilmektir. Geçmişte benzer alçakça oyunu Suruç, Diyarbakır ve Ankara’da devreye sokmak istemiş, ancak ondan istediği sonucu alamamıştı.


Böyle bir ortamda halkımız her zamankinden uyanık davranmalı, düşmanlarının her türlü sinsi oyununu boşa çıkartmalıdır.

Bir gerçeğin altını çizmek isteriz. Bu kanlı çete ve arkasındaki güçler terörle halkımızı korkutamaz, katliamlarla onu yok edemezler. Terör ve şiddetle halkların özgürlük ve demokrasi iradesi esir alınamaz.  Halkımız, halklarımız bu belayı da er geç defedecek, IŞİD denilen vebayı tarihin çöplüğüne gönderecektir.

Bu vesileyle Antep’te gerçekleştirilen alçakça katliamı lanetliyor, yaşamını yitirenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. 21.08.2016

Kürdistan Sosyalist Partisi - PSK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.