Şeyhmus Özzengin

Şeyhmus Özzengin

Yazarın Tüm Yazıları >

Sezai Temelli HDP erkek eşbaşkan adayı!

A+A-

 

Eskiden Türk devleti, „sarı saçlı mavi gözlü" çocukları bize raportör, doktar ve gazeteci, öğretmen, hakim olarak gönderirlerdi. Siyasetçiler ise jandarmaları andırırdı Kurdistan'da.

Elbet o dönem tek parti ve tek şefın at oynattığı dönemlerdi. Kemalizmin „mızmız muhalefet"te değil, revanşta olduğu, üyerinin de tıpkı stalin konsolları gibi raportör olduğu dönemdi. Ve kurdler de her zaman olduğu gibi, „kurşuna dizilmeyi hakeden toplum"(!) muamelesindeydi.

Ama şimdi „sarı saç ve mavi göze" bir de kına rengi sakal eklendi! Yani Türk-islam sentezi gününe ve şartlara göre kılık değiştirir oldu. Eskiden üye olarak sokulurdu bu tipler örgütlerimize. Şimdi başkan, sözcü ve yönetici olarak!

Neyse sözü uzatmayayim:

Sezai temelli HDP de erkek eş başkan adayı! Yani bütün gücünü, kanını ve meşruiyetini Kurd cefakar kitlesinden alan bir partiye, Türk „sol" cenahtan, tektip elbiseli, İstanbul'lu güzel çocuk Sezai Temelli „eş Başkan aday"ı olması kesinleşti. Yanına da Siirt dilberi Pervin Buldan verilecek. Hani derler ya „adem kitliği vardı!"

80'li yollardı. 90 gün süren polis işkencesinden sonra savcılığa sevkediliyorduk. Aramızda sağ kolu doğumdan gelişmemiş, kolu sakkat bir arkadaş da vardı. Savcı zaten biliyordu „vecahiye işi" denilen şeyin üsulden olduğu. Zaten polisin hepimiz için tutuklama kararı verdiği ve savcıların bir hükmünün olmadığı, bir Türk hukuku vakası ile karşı karşiya olduğumuz biliniyordu. Karar da hüküm de başka mercilerin işiydi. Mahkemeler sadece görüntü olarak işlev görürdü.

Ama yine de Türk savcısı, üsulden kolu üzürlü arkadaşa bakarak „seni niye getirdiler evladım"(!) diye sordu. Daha o arkadaş cevab vermeden, Bitlis'li Niyazi diye bir arkadaş, Bitlis şivesiyle „efendum adem eksiktu" dedi. O kadar acı ve ızdiraba rağmen gülmüştük..

Evet HDP de adem mı eksik, sarı saçlı ve kınalı sakalı Sezai eşbaşkan oluyor?

Yalçın Küçük laburatuar sahibidir; iyi bir tornacıdır. Tornadan dam geçirir ve yetiştirir. HDP'de bu tornadan geçmiş onlarca adam var.

Onun için Sezai Temelli, HDP'de ilk dili döndüğünde, ilk demec verdiğinde, saldırdığı Kişilik Güney Kurdistan başkanı sayin Mesud Barzani olmuştu. Çünkü sayin Mesud Barzani Kurd ve Kurdistani kişiliğiyle ve Kurdistanlıların ona olan hürmet ve saygisiyle Kurdistan davasının Peşmergesiydi.

Sezai Temelli, dersini öğretmeninden almişti. Yalçın Küçük gibi; neye, kime ve nasıl saldıracağı iyi bilirdi. Bu sözün, bu saldırının karşılığı da olacaktı elbet. Hafıza sahibi kurdler, kurdperverler ve Niştimanperwerler bunu hatırlar. Dilerim HDP'de bunu hatırlayan Kurd vardır!

İstanbul'lu sarı saçlı, kınalı sakal sahibi İstanbul'u güzel çocuk ödülü HDP'den mı aliyor?

Dosyalarda adı geçer..benim ima etmeme gerek yok..HDP'de, HDP'li kurdler arasında „adem eksiktu!" Sezai Temelli bu eksiği tamamliyacak!

HDP'li kurdler kazanız mubarek olsun! 

08.02.2018

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.