Savaşa, Yasaklamalara ve Bombalı Saldırılara ‘’Yeter Artık’’ Diyoruz

Savaşa, Yasaklamalara ve Bombalı Saldırılara ‘’Yeter Artık’’ Diyoruz

PKK bu kez de şehirlerdeki silahlı saldırı ve patlamalarla bu yanlış siyaseti devam ettirmektedir.

A+A-

Van'ın İpekyolu İlçesi'ndeki sözde ‘’2 Nisan Polis merkezi ve polis evine’’  17.08.2016 gecesi yapılan ve kentin birçok noktasından da duyulan bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda ilk belirlemelere göre 3 sivil hayatını kaybetti, 40 kişi de yaralandı.

PKK bir yıl boyunca, uyguladığı ‘’özyönetim’’, hendek ve barikat siyasetiyle, Türk Devleti’nin Kürdistan’daki kazanımlarımızı yok etme ve Kürdistan şehirlerini yıkıp, insansızlaştırma amacına daha uygun bir zemin hazırladı.Türk Devleti de sonuçta bir çok ilçemize yönelik bu yıkım projesinde amacına ulaştı.

Bu siyasetin yaraları henüz sarılamamışken, PKK bu kez de şehirlerdeki silahlı saldırı ve patlamalarla bu yanlış siyaseti devam ettirmektedir.

Diyarbakır, Kızıltepe ve Çınar’daki patlamalardan sonra, PKK’nin Van’daki patlamayı gerçekleştirmesi; Kürdistan halkına zarar veren bu tür şehir eylemlerinde ısrarın göstergesidir.

Kürdistan özgürlük mücadelemize zarar veren , Kürdistan’ın insansızlaştırılması siyasetine hizmet eden, sivil halka zarar vermekten öteye gitmeyen Van’daki  vb. tüm bu saldırıları kınıyoruz.

Türk Devleti, savaş ve yasaklamalarıyla halkımızın kazanımlarını ortadan kaldırmaya , özgürlük mücadelemizi boğmaya çalışırken; PKK de izlemiş olduğu bu yanlış siyasetiyle, devlete daha uygun zemin hazırlamaktadır.

Türk Devleti’ni bir kez daha savaş ve yasaklama siyasetinden; PKK’yi de bu yanlış çatışma, bombalı saldırı siyasetinden vazgeçmeye çağırıyoruz. Tüm Kürt partilerinin katılımıyla,  Kürt ve Kürdistan gerçekliğinin kabulüne dayalı diyalog ve  siyasal çözüm yolunu hep birlikte açmak dışında her yol, çözümsüzlükte ısrardır.

Geleceğimize ipotek koyan bu savaş, yasaklama  ve bombalı saldırı siyasetine karşı, Kürdistan halkını, tüm siyasi, demokratik, sivil kurum, kuruluş ve şahsiyetleri, ortak tutum almaya, ‘’yeter artık’’ demeye  çağırıyoruz.

Van’daki saldırıda yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.