Hüseyin Akıncı

Hüseyin Akıncı

Yazarın Tüm Yazıları >

PWK’nin demokratik siyasi hayatında başarılar diliyorum

A+A-

Aydın bir Kürt olarak demokratik siyaset hayatına birlik ve beraberlik şiarıyla anlamlı bir dalış yapan PWK’yi selamlıyorum.
 
Kendi köyünün geleceği bağlamında bile olsa, bir araya gelen iki Kürt insanına bile sevinen bir Kürt aydınıyım.  PAK ve Tevger’in PWK çatısı altında birleşmeleri elbette ki sevindirici ve sevinmeye değer bir adımdır. Özellikle de Kürtler arası birliğe yüreği gümbür gümbür akan biz Kürt aydınları için sevinmemizi hak eden bir adımdır.
 
Umarız ve dileriz ki, atılan bu adım her Kürt evladının hayalı olan Kürtler arası birliğin yol almasına yol açıcı bir örnek olur. Ve yine dileriz ki, bir iki birleşme ile sonuçlanan ileri adımlarla, dörde beşe koşacak bir ayrışmaya yol verilmez. Zira Kürt halkının umuda yol alan özlemleri bir daha hayal kırıklıklarını kaldıracak takadı gerçekten de kalmamış.
 
Çünkü Kürt siyasetinin azami veya asgari ilkelerde bir araya gelme mirasını gelecek nesillere hediye edecek bir ahlaki sorumluluğu vardır. Kaldık Kürt halkının güncel özgünlükler bağlamında bir araya gelinsin özlemi had safhaya erişmiş durumda ve asla bu unutulmamalıdır.
 
Dolayısıyla gerek PAK’ın siyasi camiası gerekse Tevger çevresinin bu yöndeki cabalarını cani gönülden selamlıyor ve PWK’nin demokratik siyasi hayatında başarılar diliyorum. 
 
Kürtler arası birlik bir tarata normal ilişkilerin bile akıl almaz bir belirsizliğe koştuğu böylesi bir dönemde, iki Kürdün bile bir araya gelmesi bu nedenle anlamlılaşıyor.
 
Dolayısıyla bu yönde atılacak her adım biz Kürt aydınları için atılmış değerli bir adım olarak kabul görür. Bu bağlamda Adım atanın adımın ufak ya da büyüklüğüne bakılmaz ve bakılmamalı. Zira önemli olan, atılan adımın gerekliliği ve geleceğe oynayacak proje kurucusu olma samimiyetidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.