PAK: Türk Devleti’ni bu Kürt düşmanı siyasetten vazgeçmeye çağırıyoruz

PAK: Türk Devleti’ni bu Kürt düşmanı siyasetten vazgeçmeye çağırıyoruz

Türk Devleti tüm paradigmasını Kürtlerin hiçbir yerde, hiçbir kazanım elde etmemeleri üzerine inşa etmektedirler.

A+A-

Tüm kurum, kuruluş ve toplumsal dayanıklarıyla ‘’Milli İttifakı’’nı sağlamış  Türk Devleti, bundan aldığı güçle en son Cerablus’a kara harekatı başlattı.

Türk Devleti ‘’Cerablus’u IŞİD’ten temizleme amacıyla’’ oprerasyonu yaptığını açıklasa da; işin gerçeği, ‘’Kuzey Suriye’de, Kuzey Irak’taki gibi bir duruma yol vermeyeceğiz’’ siyasetidir. Rojava Kürdistanı’nın IŞİD’ten temizlenmesi ve tüm Rojava Kürdistanı’nın birleşmesi ihtimali güçlendikçe, Türkiye artık  Rojava Kürdistanı’nın birleştirilmesini engellemede  doğrudan rol üstlenmeye başlamıştır.

Türk Devleti  tüm paradigmasını Kürtlerin hiçbir yerde, hiçbir kazanım elde etmemeleri üzerine inşa etmektedirler. Bu siyaset, yıkım, ölüm, başka ülkelerin işgali vb. her türlü akıl dışı uygulamaya açıktır.

Türk Devleti’ni bu Kürt düşmanı siyasetten vazgeçmeye çağırıyoruz.

Cerablus’un işgali ya da hiçbir müdahale, Rojava Kürdistanı’nda bir statünün oluşmasına, halkımızın özgürlüğüne  engel oluşturamayacaktır.

Dört parçadaki Kürtlerle barış içinde olmayan her strateji, çözümsüzlüğün derinleştirilmesinden öte bir anlam taşımayacaktır. 

Türk Devleti’ni Cerablus’un işgali macerasından vazgeçmeye çağırıyoruz. Kürdistan halkının hangi parçada olursa olsun, siyasal bir statü ile kendisini özgürce idare edeceği bir hukuka saygılı olmak , Kuzey Kürdistan’da da eşit ortaklık  temelinde bir statünün birlikte  oluşturulması sürecini güçlendirecektir. 

Rojava Kürdistanı’ndaki TEVDEM, ENKS ve tüm Kürt partilerini  güçlerini birleştirmeye, askeri, siyasi, ekonomik  ortak bir yönetim oluşturmaya ve her türlü  tehdite karşı birlikte tutum almaya çağırıyoruz.

Rojava Kürdistanı’nda Kürdistan halkının kazanımlarını ve statü hakkını ortadan kaldıracak her türlü müdahaleye karşı ABD, Avrupa Ülkeleri ve  Rusya’yı Kürdistan halkının yanında yer almaya çağırıyoruz.

24.08.2016

PAK Basın ve İletişim Bürosu

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.