PAK Gençlik Temsilcileri Diyarbakır’da Toplandı

PAK Gençlik Temsilcileri Diyarbakır’da Toplandı

Özçelik: “Gelecek sizindir, PAK’ın geleceği de sizlerin elindedir. Bizler de her şekilde sizinleyiz. Tecrübe ve dinamizm bir olduğunda, gücümüze güç katacağız, daha da büyüyeceğiz” dedi.

A+A-

Farklı illerden gelen PAK Gençlik Temsilcileri 01.05.2016 günü Diyarbakır’da PAK Genel Merkezi’nde toplandı.

Toplantıya, Kürdistan ve Türkiye’nin farklı illerinden PAK gençliğini temsil yetkisi olan 50 Genç katıldı.

Açış konuşmasını PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik’in yaptığı toplantıyı, ilk olması nedeniyle Genel Başkan Yardımcıları Dr.Salih Özgökçe, Mehmet Gül ile MYK üyesi Serap Aldemir ve PM üyesi Mirza Akar yönettiler.

Toplantı Kürdistan şehitleri için saygı duruşuyla başladı. Ardından, PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, değişik illerden gelen PAK Gençlik temsilcilerine, bu toplantıdan dolayı teşekkürlerini iletti. Mustafa Özçelik, konuşmasının başında: “PAK gençliğinin bu toplantısı PAK’ın kuruluşundan bugüne kadar yapılan çalışmaların sevindirici ve umut verici bir ürünüdür. PAK’ın gençlerle bütünleşmesini ve PAK gençliğinin artık kitleselleşmeye başladığını gördüğüm için oldukça sevinçliyim. Sizleri, önümüzdeki kongrelerde PAK’ın sahibi ve yöneticileri olarak görmek istiyoruz ve bu yönde elimizden gelen her türlü desteği sunacağız”.

Konuşmasında PAK’ın Kürdistan’daki varlığının gerekliliğine ve önemine değinen Mustafa Özçelik, gençlerin örgütlenmesinin önemini ve bu doğrultuda sistemli bir çalışmanın gerekliliğini özellikle vurguladı.

Mustafa Özçelik Kürdistan’ın genel durumu ve PAK’ın siyaseti hakkında görüş ve düşüncelerini dile getirdi ve genel gelişmeler konusunda gençleri bilgilendirdi.

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik konuşmasının sonunda “ Artık şu andan itibaren inisiyatif gençlerin elindedir. Genel Merkezden arkadaşlarımız bu ilk toplantıda sizlerle birlikte bulunacaklar. Ama sizler yeni Komisyonunuzu ve çalışma programınızı oluşturduktan sonra, faaliyetlerinizin de sorumlususunuz. Şimdilik hoşçakalın.”

Mustafa Özçelik’in konuşmasının ardından toplantı şu gündemi tartışmak üzere başladı:

1- PAK gençliğinin çalışmalarının genel durumu ve Kürdistan gündemi, gençlerin görevleri.
2- PAK’ın yeni Merkezi Gençlik Komisyonu Yürütmesi’nin seçilmesi.

Gündemin 1. maddesi hakkında gençlik temsilcileri, çalışmaların ilerletilmesi çerçevesinde görüş ve önerilerini dile getirdiler. Mevcut savaşın siyasi çalışmalar üzerindeki etkisi hakkında görüşlerini sundular. Gençlik temsilcileri , PAK Genel Kongresi’ne kadar gerçekleştirilecek çalışma programı hakkında görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Bu tartışma ve değerlendirmelerin ardından, öğlen yemeği için bir ara verildi.

İkinci maddenin görüşülmesine öğleden sonra geçildi. Bu maddede ilk olarak İl gençlik temsilcileri , Merkezi Gençlik Komisyonu için , iller adına temsilcilerini sundular. Daha sonra da bu temsilcilerden yeni Merkezi Gençlik Komisyonu belirlendi. Komisyon konuşulan önerilere bağlı kalarak , yeni bir çalışma programı belirleyecek ve gençlik çalışmalarını bu temelde yoğunlaştıracak.

Toplantının ardından PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, bütün PAK Gençlik temsilcilerine bu başarılı toplantı için teşekkürlerini iletti ve “Gelecek sizindir, PAK’ın geleceği de sizlerin elindedir. Bizler de her şekilde sizinleyiz. Tecrübe ve dinamizm bir olduğunda, gücümüze güç katacağız, daha da büyüyeceğiz” dedi.

Toplantı, katılım sayısıyla, tartışmalardaki düzeyiyle, heyecan ve coşkusuyla ; yeni bir renk , yeni bir sinerji ve yeni bir umut yarattı. PAK’ın yürüyüşünde, PAK gençliğinin bu verimli toplantısı , yeni bir başlangıç olarak da hatırlanacaktır. 02.05.2016

PAK Basın ve İletişim Bürosu

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.