PAK 7 Şehirde Kürdistan bayrağı Gününü Kutladı

PAK 7 Şehirde Kürdistan bayrağı Gününü Kutladı

PAK 17.12.2016 günü Kuzey Kürdistan’da 5 ilde, Türkiye’de de 2 ilde;, Kürdistan Bayrağı gününü kutladı.PAK panel ve seminerler ile Diyarbakır,Van,Mardin,Batman,Muş,İstanbul ve İzmir’de Kürdistan Bayrağı Gününü kutladı.

A+A-

Diyarbakır

Diyarbakır’da kutlama PAK Diyarbakır İl Teşkilatı’nda Kürdistan şehitleri için yapılan saygı duruşuyla başladı. Burada PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik’in katılımı ile bir basın toplantısı gerçekleştirildi.Çok sayıda basın yayın kuruluşu ve televizyon PAK’ın bu kutlamasına katıldı. PAK Genel Başkan Yardımcısı Nuri Sınır ve çok sayıda PAK yönetici, üye, taraftar ve dostu bu etkinliğe katıldı.

PSK Genel Başkanı Mesut Tek ile PSK heyeti ve çok sayıda Kürt siyasetçi, aydın ve sanatçısı da PAK’ın Kürdistan Bayrağı Günü kutlamasına katıldılar.

Konuşmasında bu etkinliğe katılan basın yayın organlarının temsilcileri ile katılımcılara teşekkürlerini sunan Mustafa Özçelik , Kürdistan Bayrağı Günü’nün önemine dikkat çekti ve Kürdistan’da yaşanan süreç ile ilgili düşünce ve siyasal perspektiflerini dile getirdi.

Mustafa Özçelik ‘’Bugün Kürdistan bayrağını ‘Yaşasın Güney Kürdistan’ın bağımsızlığı’ şiarıyla yükseltiyoruz. Kuzey Kürdistan’da ‘Savaşa hayır, siyasal çözüme evet’ diyoruz.Bugün Kürt ve Kürdistanlı güçlerin işbirliği, ittifak ve birliklerini geliştirme günüdür diyoruz.Kürdistan Bayrağı güününde tüm dünyaya sesleniyoruz:Daha fazla Kürt milletinin haykırışını duyunuz, Güney Kürdistan’ın bağımsızlığına, Kürdistan’ın özgürlük mücadelesine desteğinizi artırınız’’.

Mustafa Özçelik konuşmasının devamında Kürdistan’ın dört parçasındaki gelişmeler ile Türkiye’de gündeme oturan Anayasa değişiklikleri ve Başkanlık Sistemi ile ilgili tartışmalar hakkında PAK’ın görüşlerini dile getirdi.

Daha sonra toplantıya katılanlar Kürdistan Bayrağı Günü, ulusal ittifak ve yaşanan süreç ile ilgili görüş ve önerilerini dile getirdiler.

batman4-002.jpg

 

Van, Mardin, Muş, Batman, İstanbul, İzmir

Van, Mardin, Muş, Batman, İstanbul ve İzmir’de PAK yönetici, üye, taraftar ve dostlarının katılımıyla Kürdistan bayrağı Günü ile ilgili toplantılar gerçekleştirildi.

PAK İl Teşkilatlarında gerçekleştirilen tüm kutlamalar Kürdistan şehitleri için saygı duruşuyla başladı. PAK İl Başkanları katılımcılara teşekkürlerini dile getirdiler ve Kürdistan bayrağının Kürdistan Bayrağı Günü’nün, tarihsel ve milli önemini içeren konuşmalar yaptılar.

Toplantı katılımcıları ve PAK yönetici ve üyeleri, Kürdistan’da yaşanan süreç ile ilgili görüş ve önerilerini sundular.

Van ve Batman’da Kürdistan bayrağı ve Kürdistan tarihini içeren bir slayt gösterisi yapıldı.

Mardin’de PDKS,ENKS,PYDK,Şepala Peşeroje ve PKT temsilcileri; İzmir’de PAK Genel Başkan Yardımcısı Nurullah Timur ile HAKPAR, PSK, ENKS temsilcileri; van’da ise PSK temsilcileri toplantılara katıldılar.Mardin’de Rojava Kürdistanı’ndan yazar Deham ulusal bayrağın önemi hakkında bir konuşma yaptı.Batman’da da şair Halil Sasoni bir şiir okudu,Mamoste Keko Osman da Kürdistan bayrağı ile ilgili bir konuşma yaptı.

İstanbul’da PAK Genel Başkan Yardımcısı Kasım Ergün Moderatörlüğünde, PAK Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Gül ile İrfan Burulday, İlyas Buzgan’ın katılımıyla ‘’Ulusal Değerler ve Bayrak’ konulu bir panel gerçekleştirildi.

PAK’ın 7 ilde gerçekleştirmiş olduğu Kürdistan Bayrağı Günü kutlamalarına Rudaw TV, K24 TV, NRT TV, Waar TV gibi çok sayıda basın ve yayın kuruluşu katıldı.

PAK’ın düzenlemil olduğu Kürdistan Bayrağı Günü kutlamalarına katılan siyasetçi, aydın ve sanatçıalr, bu etkinliklerden dolayı PAK’ı kutladılar ve teşekkürlerini sundular.Bu kutlamalar, Kürdistani güçler arasındaki ilişkilerin pekişmesinde, daha sıcak bir diyalogun gelişmesinde ve geleceğe dair umutların daha bir yeşermesinde önemli bir rol oynamıştır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.