“Mam Celal’in, Kürdistan’ın birlik ve beraberliği için oynadığı rol asla unutulamaz”

“Mam Celal’in, Kürdistan’ın birlik ve beraberliği için oynadığı rol asla unutulamaz”

Mesud Barzani, 41’inci kuruluş yıldönümü vesilesiyle yayınladığı mesajda YNK’nin kadro, taraftar ve sempatizanlarını kutladı

A+A-

Federe Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani, Kürdistan Yurtseverler Birliği’nin (YNK) 41. Kuruluş yıldönümü  dolayısıyla  bir mesaj yayımladı.

Mesud Barzani, 41’inci kuruluş yıldönümü vesilesiyle  yayınladığı mesajda YNK’nin kadro, taraftar ve sempatizanlarını kutladı.

Barzan’in mesajında Pêşmergeye saygı ve birlik vurgusu

Mesajında ‘‘Bu süreçte halkımızı tehdit eden tehlikeli bir düşmana karşı Peşmergelerimiz kahramanca kader savaşı vermektedir. Peşmerge’nin başarısı ve şehitlerimizin değerli kanı sayesinde Kürdistan topraklarının büyük kısmı teröristlerden kurtarılmıştır’’ diyerek birlik çağrısı yapan Barzani, ‘‘Tüm dünya, Kürdistan’ın ulaştığı düzeyden büyük bir saygı ve övgüyle bahsetmektedir. Bölgedeki değişimler, bizim Kürdistan’ın geleceği ve huzurlu bir yaşamın sağlanması için el ele verip çalışmalı ve halkımızın bir kez daha bölgedeki ateşe kurban olmasına izin vermemeliyiz’’ dedi.

Bağımsızlık referandumuna da dikkat çekenMesud  Barzani, ‘‘Halkımızın inancını kırmaya yönelik tüm siyasi planların boşa çıkarılması konusunda tüm sivil ve siyasi taraflar birlik içerisindedir. Kendi kaderini belirlemesi için yüzümüzü halkımızın vereceği karar, irade ve amaca dönmeliyiz’’ dedi.

YNK’nin kurucu lideri Celal Talabani’nin mücadeledeki rolüne büyük değer biçen Mesud Barzani,mesajını şu ifadelerle bitirdi:

‘‘YNK, Kürdistan halkının kurtuluş davasında büyük bedeller ödemiş ve her daim yurtsever bir neslin oluşmasını sağlamış, özellikle ulusal ayaklanmalarda Kürdistan’ın istikrar ve barışının korunmasında rol sahibi olmuştur. Mam Celal’in, Kürdistan’ın birlik ve beraberliği için oynadığı rol asla unutulamaz. Kürd halkı şimdi de YNK’nin yurtseverlik ve geleceğin planlanmasında üstlendiği bu rolü sürdürmesini beklemektedir. ’’

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.