M. Hüseyin Taysun

M. Hüseyin Taysun

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kürdistan Yurtseverler Partisi (PWK) Tüm Kürdlere Hayırlı Olsun

A+A-

Bilindiği üzere Kürd halkının varlığı üzerine büyük ve sinsi oyunların tezgahlandığı ve Kürdlerin haklı ve meşru mücadelesini bastırmak üzere sömürgeciler tarafından her türden şiddet ve hukuk dışı yöntemlerin uygulandığı bir dönemde Kuzey Kürdistan’da iki Kürd siyasi parti ve hareketin bir çatı altında birleşerek PWK’yi kurmuş olmaları Kürd halkı için yeni bir umudun doğmasına sebep olmuştur.

 Bu iki siyasi hareketin Mili Demokratik bir mücadele çizgisinde karar kılarken yeni partinin ismi, amblemi ve kadroların konumlanmasını tartışma konusu yapmadan büyük bir olgunluk ve fedakarlık örneği vererek birlikte ve omuz omuza Kürd halkının hizmetinde olacaklarını deklere etmiş olmaları takdirle karşılanan bir örnek olmuştur.

Kürdler adına meşru mücadeleyi programına almış ve Kürd halkının hakları konusunda ödünsüz ve ilkeli bir duruşu sürdürecek olan Kürdistan Yurtseverler Partisi desteklenmeli, izlenmeli ve yeni katılımlara mücadeleye zenginlik ve güç kazandırılmalıdır. Bu hassas dönemde Kür yurtsever unsurlarının küskünlük, bezginlik ve umutsuzluk gibi davranışlar sergileme lüksü asla olmamalıdır. Dolayısıyla birik neredeyse güç ve kuvvet oradadır. Güç kuvvet ise mücadelede zafere giden yolda en belirleyici araç olarak kendini gösterecektir.

Kürdistan’ın dört parçasında Kürdleri yok etmek üzere kara bulutların gezdirildiği bu süreçte Kürdler arasındaki birliğe her dönemden fazla ihtiyaç duyulmakta iken Kuzey Kürdistan’da birlik adına atılmış bu adım oldukça önemli ve büyük bir ihtiyaca cevap olacaktır. Şayet Kürdler bu kadim topraklarda varlıklarını sürdürerek özgür milletler topluluğunda onurlu bir yere sahip olmak istiyorlarsa verecekleri mücadelede yegane reçete Kürd siyasi hareketlerinin ilkeli ve kardeşçe birlik kurarak kendi halkının mücadelesini birlikte güçlü bir zemine taşıyarak temsil etmelidirler. Bunca acı ve zulüm görmüş ve hala görmekte olan Kürd halkı bunu fazlasıyla hak etmektedir.

Bu vesileyle Kürdistan Yurtseverler Partisinin tüm kadrolarını canı gönülden kutluyor bu birlikteliğin Kürd halkının mücadelesi için yeni unsurların katılımlarıyla güçlenmesini gönülden temenni ediyorum.

 

29752.jpg

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar