Hüseyin Akıncı

Hüseyin Akıncı

Yazarın Tüm Yazıları >

HDP İLE ÖZDEŞLEŞTİREN KÜRTLERİN AHVALİ NE OLACAK?

A+A-

HDP'yi kapatalım naraları Türkiye’nin uygarlıkla buluşmasına bir yansıması olacak mı NALAN?

-HDP’nin Kapatılmasıyla yeni bir karmaşaya giden yol ve kavşaklar sil baştan yepyeni antidemokratik iş bozuculara ihale verilecek HOCAM. Öne arkaya bakılmadan kendi oluruna takıntılı oyun kurucuların oyunları, bir başka oyunla devam eder mi diyorsun NALAN?- İçimiz dışımız sisli puslu kin ve nefretle çevrili iken, karanlık kavşakların aydınlanması mümkün görünmüyor HOCAM!

Her toplum ve katmanın kendi özgünlükleriyle yaşanabilir bir dünya olmaz diyorsun öyle mi NALAN?- Kin ve nefret bombardımanlarıyla her Allah’ın günü aklın ve vicdanın bombalandığı bir coğrafyada, ileriye bakacak gözlerin açılması mümkün mu HOCAM? Yani hak ve hukukun geçiş arası kardeşlik köprüsü HDP'nin kapatılmasıyla çağdaş bir mimari eserin oluşmasına yol vermez diyorsun öyle mi NALAN?

- Tanrı’nın ilahi hakkaniyetini bile kendi şoven egolarıyla baypas eden bu kadar Perinçekler ve benzer derinler varken ne, nasıl değişir HOCAM! Desene toplumun tüm geleceğini kendi çıkarına ıslık çalanın karşısına hazır ola geçenlerle bu ülkenin geleceği buharlaşıyor NALAN!- Yapılandırıp şekillendirme mühendisliği o kadar başarılı olmuş ki bu ülkede, kimin eli kimin cebine uzandığını anlamak güçleşiyor HOCAM.

Kaliteli bir toplum ya da bireyin gelişmesini önleyen tüm yollar Perincek ile Ferdalara çıktığı bir süreç mi yaşıyoruz NALAN?-Yanlış ya da doğruyu ayırt etmeden “Vatan Milet Sakarya” ıslığın arkasına takılmak gibi ortada çok çiddi bir sorun var HOCAM. Demokrasinin özüyle kavgalı olan toplumlarda, neden yaşanan yaşamın her alanı demokrasi kavramıyla çelişerek yol alıyor NALAN?

-Çünkü empati ve demokratik bilinç toplumların demokratik kültürünü olgunlaşmasına göre gelişip serpiliyor HOCAM. Geri kalmış tüm toplumlarda, "bir iki' yerinde say!" komutuyla işlevsizleştirilen demokrasinin doğuşuna izin verilmiyor NALAN. Böyle olunca da demokratik öngörü ya da sorgulama bilincin geleceği Hemo ya da Mıho'nun kurulu çıkar sofraları arasında gelgitlerin ötesine gidemiyor HOCAM!

Baksana, HDP'ye oy veren 6 milyon seçmen bize sıkılan birer kurşundur diyerek orda burda kusmaya devam eden bilinmez birisi ne diyor NALAN?-Kin ve nefretle dili bozuk beyni kiralanmışların yaşadığı bir toplumda yaşıyoruz HOCAM! Kim kime, güm güme, karmaşıklaşan bir kapışmaya koşan günlere mı koşuyoruz NALAN.-Özlemlere yol gösteren tüm reel gerçekler saklambaç oynamaya çıkmış bu kahırlı coğrafyada bilmez misin HOCAM.

Gün batımına yakın her akşam ,gün doğuşuna yakın her seherde, beynim yüreğimle kavgaya tutuşuyor her daim NALAN. -Yeryüzündeki anlamsızlıklara, gök kubbenin derinliklerine aklını gözünü çok yoruyorsun ama HOCAM. Yeryüzünde bulamadığımızı Gök kubbenin yüzeylerinde mi arasak diye hayalimle dertleşiyor gibi rüyalar görüyorum NALAN.-Yapma etme nafiledir hayallerin, duymaz mısın gökyüzü de değişmiş ya da değiştirmişler be HOCAM.

Desene her tarafı yaka paça esarete sarmışlar, kimi kara kimi beyaz ama hepsi de onun bunun insansızlığın eseri mi olmuş diyorsun NALAN. -Anla artık saydam mavi güzelim gökyüzüne bile el atıp saldırıyorlar HOCAM. Haklısın Baksana vahşetin modern rengârenk renkleriyle nasıl da yağmur yağdırılıyor mazlumların üstüne üstüne be NALAN.-Aralıksız bir şimşek çakar yüreği güzel aklı çalışanın üstüne, ağaçların dalları bile büyük bir panikle sallanıyor bu coğrafyada be HOCAM.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.