’Cinsel  İstismar’  kanun teklifi sosyal ve ahlaki çürümeyi  derinleştirmektir derhal  geri çekilmelidir!

’Cinsel İstismar’ kanun teklifi sosyal ve ahlaki çürümeyi derinleştirmektir derhal geri çekilmelidir!

Çağımız itibariyle ancak bir yüz karası olarak tanımlayabileceğimiz bu kanun teklifini verenleri kınıyor ve derhal geri çekilmesini istiyoruz.

A+A-

PAK (Partîya Azadîya Kurdistanê-Kürdistan Özgürlük Partisi) Basın ve İletişim Bürosu 18.11. 2016 da yayınladığı açıklamada; Bir kısım AKP milletvekili tarafından  Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan kanun teklifi eğer yasalaşırsa cinsel istismarda bulunan failleri ödüllendirileceği ve adeta teşvik edeceğini ve bunun derhal çekilmesini istedi.

Açıklamanın metni şöyle:
”Bir kısım AKP milletvekili tarafından  TBMM verilen kanun teklifi, eğer yasalaşırsa, cinsel istismarda bulunan faillerin ödüllendirileceği ve adeta teşvik edeceği açıktır.

‘Cinsel istismar suçlularının mağdurlarla evlendirilmesi durumunda cezasının ertelenmesini  öngören bu kanun teklifinin Adalet Bakanı tarafından savunulması ayrıca büyük bir trajedidir!

Açıktır ki bu kanun teklifi, esas olarak çocuğa yönelik cinsel istismarlara ve zorla erken evlendirilmelere yasal kılıf uydurmak ve toplum nazarında meşrulaştırmaya yönelik bir tekliftir.

Bu kanun teklifinin kabul edilmesi, iddia edildiği gibi, mağduriyetleri önlemeyi değil, cinsel istismarın, ahlaki ve sosyal çürümenin, mağduriyetlerin daha da artmasına yol açacaktır.

Her gün onlarca insanın katledildiği, yerleşim yerlerinin yakılıp yıkıldığı, yüzbinlerce insanın yerinden yurdundan edildiği, Kürdistan ve Türkiye halklarının büyük bir travmaya maruz kaldığı, hiç bir insani değerin önem taşımadığı  bir ortamda ; çocukların cinsel istismarının siyasal iktidarca yasallaştırılmasının teklif edilmesi, yaşanan deformasyon ve tahribatın son halkalarından birini ifade etmektedir.

Çağımız itibariyle ancak bir yüz karası olarak tanımlayabileceğimiz bu kanun teklifini verenleri  kınıyor ve derhal geri çekilmesini istiyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.