Mustafa Kalpak

Mustafa Kalpak

Yazarın Tüm Yazıları >

Bilinen bir yanlışı bilinmeyen bir doğrudan üstün tutma!

A+A-

İstersen sebep tektir istemezsen bahane çoktur!

Kürt milliyetçisi!

Kendi parçanın sorunları ile kendini disiplin et ve ilgisiz kalma. Milliyetçiliğini geldiğin ve yaşadığın parça üzerinde göster. Milliyetçiliğin burada para etsin.. Başka türlü platonik milliyetçilik olur.

Ayakların yer tutsun. Kurdistan 'ın 4 illindeki yurtsever bağımsız demokrat adayları destekle, destek arayışı içinde ol. Onlara oy ver, onlar için oy topla. Alın teri ve ayağın ile katıl, kalemin ve başın ile katıl. Varsa bir güzel sözün, ağzınla katıl, söyle!. Bir ustalığını göster!

Herkes her şeyi yapamaz ama herkes mutlaka bir şey yapabilir bu uğurda. Sen de o şeyi yap. Kapasiteni, idealini birleştir.

Yerel seçim senin bir fırsattır. Bu fırsattı iyi kullan.

Seçim sonuçları senin övündüğün milliyetçilik ideallerin için bir sınama olduğunu unutma.

Ölçü bul kendine! Bu 4 ilde eğer tek tek ya da bir bütün olarak bu yurtsever bağımsız adaylar beklenildiği altında az oy alırsa bu seni üzmelidir. Gerçek milliyetçiler üzülmelidir bu duruma.

Şahsen geçen seçimde HAK-PAR 'ın almış oldukları düşük oy oranına çok hem de çok üzülmüştüm. Çok isterdim onların da bu seçimde 3. bir parti olarak milli ittifak kanadının yanında yerlerini almış olmalarını. Diğer tüm küçük parti ve gurupları da burada görmek isterdim.

4 ilde, idealist Kürt milliyetçileri "evet ama yeterli değil" seviyede bir oy potansiyelini yakalarsa, siyasi durumda yeni ve iyi gelişmeler olur. Kürt milliyetçiliğin ana akımın köşe taşları yeniden ortak bir şekilde tekrardan dizaynı için legal zeminde moral ve motivasyonu hızlandırmış olur. Sürece ivme katar onu hızlandırır.

Gerçek milliyetçiler!

Zor günde bu Bağımsız Yurtsever adayları destekle! Hele hele hiç köstek olma! Ehven-i şer bir duruma düşme.

Unutma! ister HDP adayı kazansın ister AKP adayı kazansın hiç biri ideallerine yakın bir siyaset yürütmeyecektir.

Kürt milliyetçileri!

Galat-ı meşhur bir durum var (bilinen bir yanlış ama doğru kabullenen bir durum ) Bu kader değildir. Bunu birlikte değiştirelim!
Bilinen bir yanlışı bilinen bir yanlış hale getir! Bilinmeyen doğruları anlat! Bilinen bir yanlışı bilinmeyen bir doğrudan üstün tutma!
Bilinen bir yanlışı zamanla kabul gören bir hale gelmesine daha fazla önayak olma!
Bilinen bir yanlışın gördüğü haksız bir ilgiye ve bilinmeyen bir doğrunun uğrayacağı hazin bir hale gelmesine fırsat verme!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar