Belediyelere kayyum,Kürdistan’da halkımızın iradesine müdahaledir

Belediyelere kayyum,Kürdistan’da halkımızın iradesine müdahaledir

ÖSP: Tanklarla halkımızın iradesini kıramadınız, atamalarla da başaramayacaksınız!

A+A-
Tanklarla halkımızın iradesini kıramadınız, atamalarla da başaramayacaksınız!
 

Askeri darbenin yapacağı sosyal-siyasal soykırımı AKP hükümeti sürdürüyor. KHK ile tüm yurtsever, ilerici, demokratik dinamikler tırpanlanıyor. On binlerce eğitim emekçisi görevden uzaklaştırıldı. Bayram sonrası sıra sağlık başta olmak üzere tüm kamu alanlarındaki yurtsever, ilerici, demokrat emekçilere gelecek.
 
Şimdi de halkın seçilmiş temsilcilerini doğrudan hedef aldılar. Mecliste de Meclis dışında da saldırının hedefinde halkımız ve kazanımları yer alıyor. Sadece ülkede değil sınır ötesinde de Türk devletinin hedefinde “Kürtlerin kazanımlarını nasıl yok ederim”bulunuyor. Türk devleti Cerablus, Rakka, Musul operasyonlarına Kürdistan meselesini esas alarak hareket ediyor ve her yerde hedef tahtasında, Kürtler bulunuyor.
 
Belediyeler kayyum atamasında işe küçük belediyelerden başladılar eğer halktan güçlü bir karşılık görmezse, eğer uluslar arası kamuoyu gerekli demokratik tepkiyi vermezse sıra Diyarbakır, Mardin, Van belediye başkanlıklarına gelecek.
 
Başarısız darbe girişiminin ilk gününde; “hükümet süreçte yeni müttefikleriyle birlikte halkımızın özgürlük mücadelesine ve Türkiye demokrasi güçlerine yönelirse o zaman başarısız darbe başarılı demektir” diye uyarmıştık. Şu anda yaşanan tam da budur. AKP yeni müttefikleri Balyozcu, Vatan Partili bilumum ulusalcı Kemalistlerle, Kürt halkına ve Türkiye ilerici, demokratik güçlerine yönelmiştir. Esas hedef budur Cemaat rejimin kendi iç meselesidir bugün saldırır yarın barışır iktidar ortağı olurlar. Halkımız ve tüm demokratik güçler bunu bilerek hareket etmelidirler.
Bu kapsamlı saldırılara “dur”diyecek güç; Kürt halkıdır, Türkiye demokrasi güçleridir, uluslar arası demokratik kamuoyudur.
 
Halkımızı, halklarımızı demokratik direniş hakları olan sivil itaatsizlik temelinde Kayyumları tanımamaya, kararlarına uymamaya çağırıyoruz.
11.09.2016
 
Özgürlük ve Sosyalizm Partisi
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.