1 Mayıs; özgür bir vatan, geniş demokrasi

1 Mayıs; özgür bir vatan, geniş demokrasi

PAK: Kürdistan halkının özgür iradeleriyle kendi ülke toprakları üzerinde, kendi kendilerini yönetme ümidiyle, Kürdistanlı ve tüm dünya işçi, memur ve emekçilerinin 1 Mayısını kutlar.

A+A-

PAK (Partîya Azadîya Kurdistanê - Kürdistan Özgürlük Partisi): "1 Mayıs Tüm İşçi ve Emekçilere Kutlu Olsun!"

PAK Basın ve İletişim Bürosu yayınladığı bildiride; ’Kuzey Kürdistan’lı işçi be emekçiler bu yılda tüm temel ekonomik, sosyal, ulusal ve demokratik haklarından yoksun olarak 1 Mayısı karşılıyor. Kürdistanlı işçi, memur ve emekçiler , ülke ve milletinin özgürlük ve kurtuluşu için sürdürdüğü mücadeleyi, demokrasi, onurlu bir yaşam, sosyal adalet mücadelesiyle birleştirerek sürdürmektedirler. ’ denildi

PAK açıklanmasının devamında; ’1 Mayıs’ın Kürdistanlı işçi, memur ve tüm çalışanları için anlamı daha derin ve geniş bir alanı kapsamaktadır. 2017 yılında 1 Mayısı karşılarken Kuzey Kürdistanlı işçi, memur ve emekçiler çok kötü yaşam koşullarıyla boğuşuyor. Süregelen savaş ve OHAL’in yasak ve uygulamaları da işçi ve emekçilerin yaşam koşullarını daha bir zorlaştırıyor. Binlerce insan işten atılmıştır.’ denildi.

PAK 1 Mayıs’ta ’Kürdistanlı emekçiler daha iyi bir geçim, adil ve daha geniş bir demokrasi mücadelesi ve özgür bir vatan kavgasını birlikte sürdürüyorlar.’

PAK, 1 Mayıs’ta ‘’Savaşa, OHAL’e hayır; siyasi çözüme , özgür Kürdistan’a evet’’ sloganını yükseltelim diyor. Kürdistan Özgürlük Partisi, özgürlük ve sosyal adalet temelinde Kürt milleti ve tüm Kürdistan halkının özgür iradeleriyle kendi ülke toprakları üzerinde, kendi kendilerini yönetme ümidiyle, Kürdistanlı ve tüm dünya işçi, memur ve emekçilerinin 1 Mayısını kutlar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.