M. Hüseyin Taysun

M. Hüseyin Taysun

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

PAK ve TEVGER’in Tek Parti Olarak Siyasete Devam Etmeleri Üzerine

A+A-

Ülkemiz Kürdistan'ın dört parçasına ve Kürdistani kazanımlara yönelik sömürgecilerin baskı zulüm ve asimilasyon politikalarının amansız bir biçimde yürütüldüğü bu hassas dönemde PAK VE TEVGER hareketinin birlikte ve birleşerek tek bir çatı altında Milli Demokratik bir çizgide mücadele etmek üzere almış oldukları karar son derece anlamlı tarihi ve Kürt halkının yararınadır.

PAK VE TEVGERİN Birleşme kararını hayata geçirerek Kuzey Kürdistan'da yaşayan Kürt halkı ve diğer parçalardaki kardeşlerimizin de mücadelesi için önemli bir adım atan her iki parti ve hareketin deneyimli ve cesur kadrolarını büyük bir içtenlik ve takdirle karşılıyoruz.

PKK'nin Kürdistan'ın dört parçasında 40 yıldır sürdürmekte olduğu kirli ve kontrollü savaş sürecinde büyük bedeller ödemiş ve son derece mağdur edilmiştir. Böylece Kürtler adına hiçbir kazanımı olmayan ve büyük acılara sebep olan bu yanlış politikalardan dolayı Kürt halkında umut giderek azalmakta ve siyasete güven nerdeyse dibe vurmaktadır. İşte bu nedenlerden dolayı PAK VE TEVGER’in geliştirmekte olduğu Milli Demokratik mücadele çizgisi oldukça önem kazanmakta ve mücadelemizin geleceği için büyük umutlar vermektedir.

Bizlerin oldukça anlamlı bulduğumuz ve önem verdiğimiz birleşme kongresine sağlık sorunlarım nedeniyle katılamadığımdan dolayı büyük üzüntü duymaktayım. Ancak şunu büyük bir samimiyetle belirtmeliyim ki MAKÖV ve şahsım olarak bu kutlu yürüyüşünüzde mutlaka yeni kurulacak olan partimizin yanında ve arkasında olacağız. Sonuç olarak Kürt halkının kutsal mücadelesi için umarız ki birliğin ilk adımı olarak onurlu ve müjdeli bir başlangıç olur.

Bu vesileyle her iki partinin öncü kadrolarına ve kongremize katılan dostlara selam ve saygılarımızı gönderiyor başarı sizlerin olsun diyoruz.

BIJİ YEKİTİYA KURDA BIJI PAK U TEVGER

 BIJİ MİLLETE KURD U KURDİSTAN

MAKÖV MAĞDUR KÜRD ÖĞRENCİLERİ İLE DAYANIŞMA VAKFI ADINA

 M.HÜSEYİN TAYSUN

Önceki ve Sonraki Yazılar