M. Hüseyin Taysun

M. Hüseyin Taysun

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

MAKÖV : PAK ’TAN LÜTFÜ TÜRKKAN’IN CEHALETİNE ANLAMLI CEVAP!

A+A-

İYİ PARTİ millet vekili ve parti sözcüsü olan Lütfü TÜRKKAN’ın, Kürd ve Kürdistan sorunu şiddeti redderek diyaloğa dayalı demokratik bir zeminde çözmeyi önüne koymuş olan, PAK (Partiya Azadiya Kurdistanı) işaret ederek Kürdistan neresi şeklinde içişleri bakanlığına soru yöneltmesi...

Bilindiği üzere Türkiye’de ki egemen çevreler ve siyasi partiler uzun yıllardır, Kürd’lerin ve Kürdistan’ın varlığını inkâr üzerinden kirli bir siyaset yürütmektedirler. Bu ırkçı tekçi ve inkârcı anlayışın sahipleri, coğrafyamızın somut sosyolojik ve tarihi gerçekliği olan Kürd’leri ve Kürdistan’ı bu şoven anlayışlarıyla ortadan kaldıramadıkları gibi, tam tersine bölgemizde yaşamakta olan halklar arasında ciddi ve derin düşmanlıkların gelişmesine sebep olmuşlardır.

Özellikle AKP ve MHP’nin ortaklaşarak ülkeyi yönetmekte olduğu son dönemlerde ortaya konulan yanlış politikalar, bir takım ırkçı şoven çevreleri cesaretlendirirken, Kürd’lere ve demokrasi güçlerine yönelik zorbalık linç ve öldürme eylemlerinde de belirgin bir artışın giderek vaka-i adiyeden sayıldığı görülmektedir.

Ülke, Bölge ve dünya barışını ciddi bir biçimde tehdit eden bu yanlış ve sakat anlayışın sahibi İYİ PARTİ millet vekili ve parti sözcüsü olan Lütfü TÜRKKAN’ın, Kürd ve Kürdistan sorunu şiddeti redderek diyaloğa dayalı demokratik bir zeminde çözmeyi önüne koymuş olan, PAK (Partiya Azadiya Kurdistanı) işaret ederek Kürdistan neresi şeklinde içişleri bakanlığına soru yöneltmesi, Kürd halkına yönelik özel bir kin ve düşmanlık değilse o zaman derin bir sosyolojik ve tarihi cehaletten başka  bir şekilde izah edile bilinir mi ?

Lütfü TÜRKKAN ve onun gibi düşünenlere PAK 02.10.2021 günü Diyarbakır’da oldukça geniş siyasi çevrelerin katıldığı bir basın toplantısıyla, partinin genel başkanı Sayın Mustafa ÖZÇELİK’ in açıklamalarıyla Lütfü TÜRKKAN’a verdiği ve oldukça aydınlatıcı cevap, Kürd halkının özgürlük mücadele tarihinde önemli ve anlamlı bir çıkışı ifade etmektedir.

Kürd halkının ve Kürdistan coğrafyasının tarihi ve sosyolojik belge bilgi ve gerçeklikleriyle ortaya koyarak cesurca savunan, Sayın Mustafa ÖZÇELİK ve PAK’ı, PAK’lı değerli dostlarımızı, MAKÖV (Mağdur Kürd Öğrencileri Vakfı) adına yürekten kutluyor ve ortaya koydukları bu anlamlı duruşlarından dolayı PAK’ın genel başkanı ve mücadeleci yetkin kadrolarına minnettar olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Sonuç olarak diyoruz ki Bıji Kurd, Bıji Kurdıstan, Bıji Partiya Azadiya Kurdistan PAK

Saygılarımla

MAKÖV (Mağdur Kürd Öğrencileri Vakfı) adına

M. Hüseyin TAYSUN

04.10.2021 İST

Önceki ve Sonraki Yazılar