Ali Fikri IŞIK

Ali Fikri IŞIK

Yazarın Tüm Yazıları >

Bu Sezon Amedspor’dan Ne Beklemeliyiz?

A+A-

Dün, bu yazıyı yazmak için sevgili Sertaç Küçükbayrak’ı aradım. Sohbet ettik. Takım ile ilgili sorduğum sorulara çok açık ve net yanıtlar verdi. Daha önce Arda Alan Işık’ta Kartepe’deki kampa gitmişti. Onun bana aktardığı bilgiler ve dün Sertaç Hocanın söylediklerini yan yana getirdiğim de, bu sezon için Amedspor’dan neler bekleyebileceğimiz net olarak ortaya çıkıyor. Hani derler ya ‘’ ne kadar ekmek o kadar köfte’’...Hiç kimse ekmediği bir ürünün hasadını biçemez. Buğday eken bir çiftçi rüyasında bile pirinç bekleyemez. Bir zamanlar görüşlerine çok değer verdiğim bir filozof şöyle demişti. ‘’ ne kadar çok şey verirsen o kadar çok şey bekleyebilirsin’’.... 

Bu sezon yönetim kurulunun takıma yaptığı ya da yapmadığı yatırımı biliyoruz. Oyuncu gurubunun yönetimden beklentilerini de biliyoruz. Mevcut sorunların hiçbirinde iyileştirmeler dışında köklü çözümlerin oluşturulmadığını da biliyoruz. Yani kısacası ve özele Amedspor tepeden tırnağa yaralı. 

Şimdi siz taraftar olarak elinizi vicdanınıza koyup şu soruyu cevaplayın. Bu sezon Amedspor’dan beklentim ne olmalıdır? Tablo ortada. Mucizelere ben şahsen inanmam. Aklın olduğu yerde hiçbir meta fizik olguya itibar etmem ve Sertaç Hocayı da ''mucizeler'' yaratacak biri olarak görüp ona bu haksızlığı yapmam. 

Sertaç Hocayı sınayacağımız yer ve gün bugün değil. Sertaç hocaya asgari düzeyde istediği imkan ve oyuncu gurubunu vereceğimiz gün onun gerçek sınav günü olur. 

Sakın yanlış anlamayın; Ben Sertaç hocanın aklına, bilgisine ve sportif yeteneklerine iman etmiş biriyim. Yetenekli bir sportif lider olarak Sertaç hoca bu liglerin çok üstünde bir kapasiteye sahiptir. Ve kusura bakmayın bu sezon eğer bir’’mucize’’ olacaksa bilin ki bu Sertaç Hocanın üstün yeteneklerinden ötürüdür. 

Bardağın hem boş hem de dolu tarafını açıkça yazdım. Bardağın dolu tarafını Sertaç Hoca temsil ediyor. 

Şimdi, eğri oturup doğru konuşalım; 2 Ağustosta Samsun deplasmanıyla başlayacak ligin 6. haftasına kadar herkes sabırla beklemeyi şimdiden içine sindirmelidir. 6 hafta lig rekabetlerinin deneyim, alışma ve adapte olma süresidir. Diğer bir deyimle, hazırlık kampında ezberlenmiş olan oyun tarzının pratik olarak sınanma dönemidir. Dünyanın her yerinde hiç kimse kendi takımına dönük eleştiri ve homurdanmayı 6. haftadan önce yapmaz. Amedspor taraftarları da bu süreyi sakin ama aktif destekçi olarak geçirmelidir. Yani 6 haftalık periyod da sonuçlardan bağımsız olarak herkes Amedspor’a katkısını yapmaya devam etmelidir. 6 hafta boyunca Amedspor her hafta yenilse bile o yine bizim biricik sevdamızdır. 

Böyle asil ve vakur bir tavırla biz her şeyden önce Sertaç Hoca ve talebelerinin üstündeki baskıyı almış olacağız. Onlara daha rahat ve özgüvenli bir süreç tanımış olacağız. 

Sonuçlar ne olursa olsun benim kişisel olarak kanaatim şudur; Sertaç hoca asla bizi utandıracak bir oyun tarzının altına imza atmaz. Ve biz, bizi utandıracak bir oyun tarzı ile karşı karşıya kalmadığımız sürece de takımımızı canı gönülden desteklemeye devam etmeliyiz. 

Bugün bu koşullarda en büyük beklentim Amedspor’un bu ligde kalmasıdır. Bunun üstüne çıkan başarılar ve zaferler başım gözüm üstünedir. 

Unutmayın başka Amedspor yok. Bu takımdan sevgi ve şevkatimizi hiç eksik etmemeliyiz. Her bijî Amedspor. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.