Abit Gürses

Abit Gürses

Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni kapı'da eski tas, eski hamam!

A+A-

Demokrasi mitingi adı altında yapılan toplantıda demokrasi dışında her şey vardı.
Bu kafa, bu akıl önlendiği iddia edilen darbe ve darbecilerin TRT'de okutulan bildirisinde yer alan temel görüşlerin biraz Allah, biraz islam ve de Türkün kahramanlığı ile Kürtlüğe ve batı dünyasına tehdirlerle süslenmiş bir tekrarından başka şey degildi.
Türkiye devleti ve toplumunun demokrasi diye çok temel bir sorunu var ama bu ırkçılık, bu mutaasıplığa sahip kafalarla olacak bir şey degil.
Aklı başında hiç bir demokrat insan bu ırkçı, islamcı, Kürt ve Batı dúşmanı güruhtan demokrasi beklentisi içinde olmaz, olamaz!!!

Bazı sivillerin demokrasi kaygısıyla darbecilere karşı koyarken yaşamlarını yitirmesi saygı duyulacak bir tavırdır. Gerçek Türk demokratları bunun üzerinde layıkıyla durmalıdır...

Gel gör ki darbecilere karşı kendileri hiçbir eyleme girişmeyerek, polis ve asker koruması altında can havliyle oradan buradan medet umanlar bu gün Yenikapı'da hiç hak etmedikleri kürsüleri ve mikrofonları ve ekranları işgal etmiş bulunuyorlardı!..
Boris Jeltsin kadar degil, bir AKP, MHP, CHP militanı kadar; Sıradan bir vatandaş kadar bile varolan düzeni savunma cesaretini ve ferasetini gösteremeyen ödlek demagoglar geçidini naklen izledik...
Bir de Türk siyasal elitindeki yalanın iki yüzlülüğün daniskasını tekrar izledik.
Istisnasız hepsinin aşna fişne olduğu, elini eteģini öptükleri anti-Kürt, anti-demokrat Fethullah Gülen'in ne kadar büyük bir şeytan olduğunu bunların ağzından dinledik.
Oysa Fethullah hangisinin kıçına bir tekme vursa agzından, midesinden beraber yedikleri dökúlen pisliklerde boğulurlar!!!
Darbeye elbette hayır!
Türk ırkçılığına da hayır!
Kürt düşmanlığına da hayır!
DAIŞ'in Türk versiyonuna da hayır!
Demokrasiye evet!
Insan haklarına evet!
Kürtlerin kendi geleceklerini belirlemesine evet!
Türk bayrağı sallayarak Kürtleri kandırmaya ve sindirmeye hayır!
Bu günkü kalabalıklar kimseyi yıldırmamalıdır!
Cuntacılar başarılı olsaydı bu kalabalığın büyük bir bölümü cuntacıları alkışlıyor olacaktı!
Türkiye'nin gerçek bir demokrat harekete Kurdistan'ın ise ulusal demokratik bir ittifaka ihtiyacı var. Bu olmazsa biz daha çok darbeciler, ırkçılar, diktatörler, demagoglar görürüz!
Bu günkü manzara demokrasi bilinciyle, demokrasiye sahip çıkan kitlelerden ziyade Hitler Almanyası'nın meşhur mitinglerini andırıyordu!!!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.