Yabancılara su götüren Kürt iş insanı tepki ile karşılandı

Yabancılara su götüren Kürt iş insanı tepki ile karşılandı

.

A+A-

 Bolu'da yabancılara dağıtılması için 20 ton su getiren İstanbul Sanayi Odası üyesi Kürt iş insanı Cevat Korkmaz, çevredikilerin tepkisi ile karşılaştı. Korkmaz, “Irkçılık ağır bir hastalıktır. Irkçı toplumların akıbeti cehennemdir” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın kentte yaşayan yabancılara suyu 10 kat zamlı vereceğini açıklamasının ardından İstanbul Sanayi Odası üyesi Cevat Korkmaz, yabancılara dağıtmak için bir kamyona yüklettiği 20 ton suyu Bolu'ya götürdü.

Bahçelievler mahallesinde kurulan halk pazarı girişine çekilen kamyondan indirilen suların dağıtıldığını gören çevredikiler Korkmaz'a tepki gösterdi.

Yabancılara dağıtılması için bazı Pazar esnaflarına verilen sular tepkiler üzerine iade edildi.

"Ikçılık ağır bir hastalıktır"

Tepkilerin ardından açıklama yapan Cevat Korkmaz, "Kontrolsüz göçün ülkemize bindirdiği yükün elbette farkındayız. Yabancı uyruklu göçmenler bir program dahilinde geri gönderilmeli. Bunun ortak yöntemi STK'ların da katılımıyla kimseyi incitmeden hayata geçirilmeli. Göçmenlerin su gibi yaşamsal ihtiyaçlarına zamla tedbir koymak ve bunun için kamuoyu desteği oluşturmaya çalışmak yanlıştır. Ülkemizde oldukları sürece gıda ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak insani ve ahlaki bir görevdir. Suyunu kestiğiniz insana yaptığınız düpedüz cinayettir. Başkan Özcan aleni bir şekilde sığınmacılara ölün demiştir. Vahim olan başkan Özcan'ın açıklamasının halkta bulduğu karşılıktır. Sayın başkan partisinin tepkilerine rağmen ertesi gün sözlerinin arkasında durmuş ve milim taviz vermemiştir. Bu durum ülkemizdeki yabancı karşıtlığının boyutlarını vahim şekilde ortaya çıkarmıştır" dedi.

Bolu’da bulunan sığınmacıların sayısının Antep, Urfa, Diyarbakır gibi illere kıyasla küçük bir azınlık olduğunu belirten Korkmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“ bu miktardaki bir azınlık başkan beyin nefretini 10'a katlamış. Gerçekten çok yazık. Henüz iktidar değilken yabancı düşmanlığı başkan beyin öfkesini on kat körüklemiş ise iktidar olduktan sonra yapacaklarını düşünmek istemiyorum. Daha dün Konya’da Kürt kökenli Dedeoğlu ailesinden kadın erkek ayrımı yapılmadan 7 kişi katledildi. Orman yangınları ile alakalı henüz ortada resmi bir açıklama yokken 2 Kürt çocuğu fail ilan etmenin bedeli ağır olmuştur. Irkçılık ağır bir hastalıktır. Irkçı toplumların akıbeti cehennemdir.”

“Sular yabancıların evine götürülecek”

Suların dağıtılmasına izin verilmemesini değerlendiren Korkmaz, "Daha önce Pazar günleri buraya en fazla 2 tane zabıta memuru gönderiyorlarmış. Nasıl olmuşsa burada su dağıtacağımızı öğrenmişler. Zabıtayı 6-7'ye çıkarmışlar. Peşine milisler eklemişler. Burada dağıtmamıza engellediler. Şimdi yoksullara dağıtılmak üzere bir depoya gönderiyorum. Oradan peyder pey alınıp yabancı uyrukluların evlerine götürülecek" ifadelerini kullandı. (Kaynak: İHA)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.