PAK: 1 Mayıs Tüm İşçi ve Emekçilere Kutlu Olsun!

PAK: 1 Mayıs Tüm İşçi ve Emekçilere Kutlu Olsun!

Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK) yayımladığı bir mesajla, tüm işçi ve emekçilerin 1 Mayis İşçi Bayramı'nı kutladı:

A+A-

"PAK (Partîya Azadîya Kurdistanê - Kürdistan Özgürlük Partisi):

1 Mayıs Tüm İşçi ve Emekçilere Kutlu Olsun!

Kuzey Kürdistan’lı işçi be emekçiler bu yılda tüm temel ekonomik, sosyal, ulusal ve demokratik haklarından yoksun olarak 1 Mayısı karşılıyor. Kürdistanlı işçi, memur ve emekçiler , ülke ve milletinin özgürlük ve kurtuluşu için sürdürdüğü mücadeleyi, demokrasi, onurlu bir yaşam, sosyal adalet mücadelesiyle birleştirerek sürdürmektedirler. Bu nedenle 1 Mayısın Kürdistanlı işçi, memur ve tüm çalışanları için anlamı daha derin ve geniş bir alanı kapsamaktadır.

2019 yılında 1 Mayısı karşılarken Kuzey Kürdistanlı işçi, memur ve emekçiler çok kötü yaşam koşullarıyla boğuşuyor. Süregelen savaş, özgürlük ve adalet değerlerinin ayaklar altına alınması, işçi ve emekçilerin yaşam koşullarını daha bir zorlaştırıyor. Binlerce insan işten atılmıştır.

Kürdistanlı emekçiler daha iyi bir geçim, adil ve daha geniş bir demokrasi mücadelesi ve özgür bir vatan kavgasını birlikte sürdürüyorlar.

Kürdistan Özgürlük Partisi, özgürlük ve sosyal adalet temelinde Kürt milleti ve tüm Kürdistan halkının özgür iradeleriyle kendi ülke toprakları üzerinde, kendi kendilerini yönetme ümidiyle, Kürdistanlı ve tüm dünya işçi, memur ve emekçilerinin 1 Mayısını kutlar. 1 Mayıs 2019

PAK Basın ve İletişim Bürosu"

Bu haber toplam 228 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.